Okunması şart makaleler:

Tasavvuf ve Tarikatlardan Yeni Dünya Dinine: Bölüm 1 ve Bölüm 2
Komünizm, Kızıl Devrim, Sovyetler Birliği ve Şirketler
İnsan, Din ve Kuran
Bu da amme hizmeti: Okunması Gereken Kitaplar Listesi

Bir Başka Din: Tasavvuf kitabı çıktı; internet'ten sipariş etmek için kitapyurdu link'i.

YENİ: Youtube'daki hodor hodor konuşmalarım için buradan alalım.

17 Nisan 2011 Pazar

Reptilian Teranesi

Selam yavrular.

Reptilian teorisi ilk olarak David Icke tarafından ortaya atılıyor ve gittikçe yayılıyor. Icke müthiş zeki bir herif fakat bu Reptilian meselesini ilk onun ortaya atması, dünyanın birçok yerine gidip seminerler veriyor olması, oldukça profesyönel bir siteye sahip olması. "1 yanlış için 99 doğru anlatmak" hikayesini mi yapıyor bu herif diye düşündürttü beni. Özellikle bu reptilian hususundaki ısrarı yüzünden. Icke İslam`dan uzak olduğu için reptilian meselesini ırklara ve genetiğe bağlıyor da olabilir. Neyse siktir edin şimdi Icke`yi.

E.T., uzaylı, alien adı altında nasıl ki şeytani ritüellerini yapıyorlarsa, şeytanı ve hizmetindeki cinleri yeni gizleme yöntemlerinden birisi de reptilian meselesi olacak. Yakında daha çok duyacağız reptilian hikayelerini. belki de bütün bu uzaylı ve ufo propagandası, reptilian`ların uzaylı olabileceği düşüncesini insanlara mantıklı buldurmak için yapılmış, yüzyıllık bir planın, senaryonun parçasıdır.

Reptilian`lar hakkında bilgi edinmek isterseniz, internet reptilian`ların yok efendim saylon galaksisinin sirius gezegeninden dünyamıza gelmiş, binlerce yıldır insanlara hükmeden, insanların evrimini tamamlamalarını engelleyen uzaylı ırk olduğu hikâyelerini okuyacaksınız.

Şimdi taşağını yediklerim, ben reptilian diye ayrı bir ırkın varolabileceğini düşünmüyorum, varolsalar dahi uzaylı falan değiller, geçiniz onu. Bu Katy Perry`nin, Kanye West`in ruhumu şeytana sattım demeleri, sizce bu insanların bedenlerinin iblisler ve cinler tarafından kullanıldığına işaret ediyor olabilir mi? Kuran`da da bu durumla ilgili ayetler var, ilerde alıntıda bulunacağım. bir başka ihtimal ise bu sürüngenimsi gözlü şahısların, illüminati`nin gerçekten iddia edildiği gibi insan olmamaları. Peki ne olabilirler? Cinler onların suretine bürünmüş olabilirler mi?

Neden reptilian figürü, neden sürüngenimsi gözler?

Bu bilginin doğruluğunu Kuran`a ve hadislere hakim bir arkadaşın teyid etmesi lazım, kuran üzerine kafa yoran yabancı bir elemanın blog`unda, demon`ların (şeytan, iblis, cin) sürüngen ve yılan kılığına girebildikleri yazıyordu. İslam`da bunu destekleyen işaretler olduğunu ileri sürüyordu, islam hakkında malesef çok engin bilgilere sahip değilim, o yüzden dediğim gibi konuya hakim arkadaşların bu konu üzerindeki görüşlerine ihtiyacım var. Herneyse, yine de bu bilgi kafamdaki bazı çarkları öyle faaliyete geçirdi ki. Kertenkele şeklindeki mısır tanrısı seth, reptilian hikayeleri...

Ayrıca Hz Adem ve Hz Havva`yı yoldan çıkaran şeytan hangi kılığa bürünmüştü? Yılan? Yok artık.

Reptilian meselesi hakkında doğru bilgiye ulaşmak çok zor zira o kadar karmaşık bir konu ki. Ben yine de, yanlış, uydurmaca olduğunu bile bile çoğu kaynağı okudum. Bazen yanlış kaynaklar durumu anlamanıza yardımcı olabiliyor. İnsanların nereye yönlendirilmeye çalıştıklarını çok iyi farkettim reptilian`ların uzaylı bir ırk olduğu hikayelerini okuyunca.

Lucifer`in hizmetindekilerden ilk isteği: İnsanlar varlığımdan haberdar olmasın.

Haberdar olmasınlar ki ne Şeytan`ın ne Allah`ın varlığını bilmesinler, hayal ürünü olduklarını düşünsünler. At ortaya uzaylı teranesini, at ortaya reptilian muhabbetini, başka yerlere yönlendir insanları. İyice unuttur esas gerçeği.

Reptilian hikâyelerinin kaynağı, yine çok eskilere, firavunlara kadar uzanıyor. Kertenkele kafalı tanrıları seth kötülüğün ve şeytanlığın temsilidir.
İngiliz kraliyet ailesinin firavun soyundan olduğunu, firavunların halen günümüzde etkin olduğunu, İllüminati`nin atalarının firavunlar olduğunu anlatıyordum. İlluminati`nin her şeyi gören gözünün orijini Horus`un gözüdür. horus güneş`in, ışığın, aydınlanmanın (illuminate) temsilidir.

Neyse reptilian meselesine geri dönecek olursak. onlar hakkındaki bu "uzaylıdırlar, yeraltında yaşarlar, sürüngen gibidirler, insana düşman ve farklı bir ırktır" safsatalarını ortaya atanlar yine kendileri. Biraz kafa yorarsanız bazı işaretleri farkedersiniz. Ben birkaç tanesini paylaşayım sizlerle.

Tineyc mutant ninca töördıl, tineyc mutant ninca töördıl, tineyc mutant ninca töördıl zibilibiekşın tördılpav diye yatağımda zıplayıp şarkı söylerken yakalanmıştım anneme 18-19 yaşındayken. O günden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı, otuzbir çekerken yakalansam daha iyiydi amına koyim ehehe. Bu ibne tosbağalara zaten uyuzum. Hatırlayın bir bu kaplumbağaların olayını. Nerede yaşıyorlardı? Yeraltında mı yoksa?

Spider-man`in hocası Dr. Connors, Lizard`a dönüşünce insanlara düşman oluyordu. Kendisinin biyolojik silahı suya karışınca, bu sudan içen sürüngenler, evrimleşiyor ve yeraltında imparatorluk kuruyorlardı. Bu arkadaş işte:Ayrıca spider-man`in ağ atarken elinin aldığı şekil de çok garibime gitmiştir hep:


Asırlık senaryonun parçaları her şey. Bugüne kadar anlattıklarımı birleştirirseniz bazı şeyleri daha net farkedeceksiniz.

" Allah’ın kendilerine gazap ettiği bir topluluğu dost edinenleri görmez misin? Onlar ne sizdendirler, ne de onlardan. Onlar bile bile yalan yere yemin ederler" - Mûcadele Suresi

Sizce bu söz sadece 600`lü yıllardaki müslüman - müşrik savaşını mı anlatıyor? Halen böyle değil mi bu durum? Gazap edilen ve yalan yere yemin eden topluluk iblisler, dost edinenler ve onlar diye bahsedilenler iblis`in gücüne kapılmış olanlar (reptilian diye kakalanmaya çalışılıyor bize), siz dedikleri de inananlar değil mi?

"De ki: “Andolsun, insanlar ve cinler bu Kur’an’ın bir benzerini getirmek üzere toplansalar ve birbirlerine de destek olsalar, yine onun benzerini getiremezler.” Isra Suresi

Sadece geçmişteki sahte peygamberler mi anlatılıyor burada? İnsanlar ve cinlerin birbirlerine destek olması, sahte bir kitap yaratmak istemeleri... Bu ne biliyor musunuz? Başka boyutlarla irtibat kurmak hem cinlere hem insanlara yasaklanmıştır. Bunu ihlal eden cinler, Şeytan`ı tanrıları kabul eden cinlerdir. Cinlerle ortak faaliyette bulunan illüminati, onların getirmeye çalıştığı deccal ve bu deccal`in mesihliğini ilan ederek insanları kandırmaya çalışması... Adeta günümüzü ve geleceği anlatıyor. Ayrıca yeni dünya düzenleri nedir? asırlık emelleri nedir? Tek bir dünya cumhuriyeti. Tek bir dine sahip, bir dünya cumhuriyeti. Uydurmaca bir dine sahip kandırılmış insanlarla dolu bir dünya cumhuriyeti.

"Sonra (pusu kurup) onlara önlerinden, arkalarından, sağlarından ve sollarından sokulacağım ve sen onların çoğunu şükreden (kimse)ler bulamayacaksın." A`raf Suresi

Şeytan`ın allah`a isyan edişi sırasında söyledikleri bunlar. Şeytana kapılmış kötü cinler, insanların bedenini kullanmak isterler. Ruhumu şeytan`a sattım diyen şarkıcılar da böyle insanlar olmasın?

"Ey Muhammed! Ne dersin; biz onları yıllarca dünya nimetlerinden yararlandırsak" Şuara, 205. ayet "Sonra da kendilerine tehdit edildikleri şey gelse, halleri nice olurdu?" Şuara 206. ayet ve "Dünyada yararlandırıldıkları şeyler onlara fayda sağlamazdı" 207. ayet

Yıllarca dünya nimetlerinden yararlananlar, güce sahip olanlar şeytana uyanlar olmamış mıdır yıllardan beri? Firavunlar, Dünyanın gizli sahibi İllüminati, Rothschild... Bunlar değil mi işaret edilen?

Ve arkadaşlar, canını yediklerim, beni en çok etkileyen ayet.

"Öyle ise sakın Allah ile beraber başka bir ilaha yalvarma, sonra azaba uğratılanlardan olursun!" Şuara 213

Neden "başka bir ilaha yalvarma" denilmemiş? neden özellikle "Allah ile beraber başka bir ilaha yalvarma" deniliyor?

Allah ile beraber başka bir ilaha yalvaranlar, Allah`ın varlığını bilmelerine rağmen Şeytan`ı tanrıları kabul edenler değil midir? Bu bahsettiklerim firavunların son güncel sürümü olan Rothschild ve İllüminati değil midir? Şeytan`a inanarak Allah`ın varlığını da kabul eden, fakat Şeytan`ı tanrıları kabul ederek Allah`a ortak koşan bu Luciferian elit kesim değil mi burada bahsedilen?

Yavrular, gerçek ne saylon galaksisinde, ne sirius gezegeninde. Gerçek burada. yanıbaşımızda. Mutluluğu uzaklarda arıyoruz sanki ehehe.

Bu kadar çok işaret varken, bu konunun ilk entry`sinden şimdiye kadar birbirine bu denli uyan parçalar varken, ne bileyim sanki her şey ortada. Kırın egolarınızı. Kendinizden sonra sevdiklernize yardım edin, onlar da kırsın egolarını. İslam`ı afedersiniz götünden anlamış şerefsizler yüzünden İslam`a tukaka gözüyle bakmak o kadar cahilce ki... Yozlaşmış müslümanlar ile İslam`ın nasıl bir bağı olabilir? 5 vakit namaz kılıp "kime nasıl kazık atsam"ın peşinde olan şerefsizler var ya, size yemin ediyorum ki onların yaptığının putperestlikten farkı yoktur.

İslam`ı sadece namaz, oruç, cami, Kâbe sanan, somutlaştıran, fakat İslam`ın özünü kaçırmış bu kimseler yüzünden dini suçlamayın. Yozlaşmış müslüman ve din arasındaki farkı ayırt edebilin.

"sen nasıl müslümansın yeeaa, namaz kılmazsın, içki içersin, ağzından küfür eksik olmaz. bu mu sizin müslümanlığınız?" doğrudur, bir çoğumuz bunları yapıyoruz. Fakat siz şunu biliyor musunuz ki hem Kuran`da, hem peygamberin hadislerinde dedikodu ve iftiranın namaz kılmamaktan defalarca daha fazla büyük bir günah olduğu buyrulur.

Namaz kılmak, Kuran okumak, aslında bunları yapabilecek seviyeye erişmek için öncesinde yapılması gereken o kadar çok şey var ki İslam`da. Önce dürüst, erdemli, düzgün bir adam olmayı öğren, çıkarların uğruna başkalarının hakkını yememeyi, yardım edebilmeyi, cömertliği, dürüstlüğü öğren. Sen bunları bir yap da, tek eksiğin ibadetlerin kalsın. İnsanlar islam`ın özünü almadan somut, materyalist ibadetlere yöneliyor. Hani namaz kılınca o gözle görülüyor ya, elle tutulur bir şey yaptı sanıyor. Ve çok entelektüel aydın arkadaşlarımız da "hem müslümanım de hem namaz kılma küfret ehelehey" diyerek yine İslam`ı ne kadar götlerinden anlamış olduklarını, insanın gönlünde başlayıp gönlünde biten bir dini somut materyalist öğeler üzerine oturtmaya çalıştıklarını ele veriyorlar. Bu saydıkların tabi ki yanlış, fakat sıra onlara gelene kadar "inançlı" bir insanın uygulaması gereken o kadar çok şey var ki..

Ah salağım ah, sen yüzmeyi de denizin en derin yerinden başlayarak mı öğrendin? Önce boyunu geçmeyen yerden başla ki boğulmayasın.

Anlayabilene, sevgi ve saygılar.

350 yorum:

 1. yakışıklım söylediklerin doğru da bazı yanlış yerleri var,seni sevdiğimden söylecem bunları,iplediğimden yani

  eyvallah ayetlerden bilgiler ve çok yerinde çıkarımlar verdin lakin... islam da insanın gönlünde başlayıp gönlünde bitmiyor be hayatına yön veriyor olmalı ki yani kelime anlamındaki gibi tüm davranışlarında islama teslim olmalı ki insan; farkındalığın oluşturduğu ruhsal bunalımı yaşamasın.yaşadığımız şu tüm herşeyin asıl amaç olan rıza yı kazanmada araç olduğunu bilsin.eğer bu araçları amaç edinirse boşa oyalanıp hüsrana uğrayacağını bilsin.

  evet ibadet kısımları seni ve Allahı ilgilendirir,ve yine evet sadece 5 vakit kaçırmadan hakkınıda vermeden namaz kılan ,ancak bunu yaşamına yansıtamayan sonra 2 ye aldığı malı 20 ye satmayı helal sayan buna ticaret diyen dangalak sürüsü malesef çok çok fazla ancak bu durum seni namazdan soğutmasın.

  yine önce iyi insan olayım hiç bir yanlışım kalmasın sonra namaz kılarım da deme.okumuşsundur iman taklitle başlar derler,bizim dangalakların taklit evresinde çakılı kalıp islamı yaşayamamları bunu yaşamlarının şekli, hayatının kullanım klavuzu yapamamaları ise seni en son namaz ve ibadetler önemlidir düşüncesine sevketmesin

  aralarında bağ yokmuş gibi görünse de namaz oruç vb ibadetler insanın artık üst bilişini hissini farkındalığını ı desem yoksa klasik tabirle kalp gözünümü desem ne,haha işte onu açıyor geliştiriyor.bir noktadan sonra insan dünyayı ve içindekileri canlılarda dahil siklememye başlıyor ama kötü manada değil,geçici oldukları ve asıl amaç olan rızayı kazanmaya yaradıklarını kavratıyor.yani onlara amaç edinmezsen bağlanmazsan ama haklarınıda vererek yaratandan ötürü gereği kadar seversen,doğru şekilde kullanırsan ;şu dünyada yaşadığın hiç bir olay bulunduğun hiç bir durum seni depresyona çaresizliğe umutsuzluğa panik atağa,sikilmişlik duygusuna itemiyor
  tabi kazandıkalrında gerçek mutluluk ve kazanç duygusu vermiyor ki böyle olması daha iyi.
  çünkü bugün senle olanlar bi 50 yıl sonra ya hurdalıka olacak ya da mezarda,senle kalacak olanlar ise hakka adelete ve rızaya riayet için yaptıkların olacak,tabi bu özelliğini kullnamaya çalışan ve bunu kazanç sayan ibnoşlarda çıkacak çevrende,varsın kullansınlar malda yalan mülkte yalan var birazda sen oayalan ehehehe

  asıl kazanan ise sen olacaksın sen gelişmiş yetişmiş yerinde saymayan gereken neyse gerektiği şekilde dürüstçe işe yarar sekilde üretici beyinler üretirken ,öbür ibnoşlar banka hesabını ne kadar şişirdiğiyle kafa patlatacak derken yanında anca 2 merte bez götürecek


  neyse ne yazdığımı bende bilmiyomda aralarda doğrular var,sen zekisin çıkarsamalar yaparsın,ana fikri kaparsın yazdıklarımdan,seni okuyom faydalanıyom,takibindeyim,Allahın istediği gibi bir günü öbür günüyle aynı geçmeyen ,sürekli gelişen ,günümüzün kendini dinar sanan ve bilimdar sanan yobaz dangozları gibi rutine bağlamamış ,üretici gelişken insan olmak dileğiyle...

  olm bu kadar yazdım ,inşallah okursun lan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haci abi, sikko bey,
   Üstteki haci abinin aşağıda alıntıladığım yerlerine dinimizin emirlerini pratikte uygulamaya çalışan biri olarak imzamı atarım. Gerçekten de sade yat kalk namaz kılarsan (en azından) aerobik yoga gibi fiziksel bir etki görürsün, gerçi yoga yapmak çok asortik, namaz çok gerici, ıykkk ama neyse. Ancak işin içine biraz tefekkür katarsan gerçekten de bahsedilen o bilişsel seviyeyi arttırabiliyosun, dünyevi hiçbirşey de (evladının geleceği hariç) sikko'nda olmuyor. Ancak evladının geleceğinden (bu söyleceğim hadise referanstır) ayakkabının bağcığına kadar Allah'a havale eder ve üzerine düşeni yaparsan kaygıymış, depresyonmuş falan sana uğramıyo, kafa rahatıyla devam ediyosun.

   Alıntı kısmısı :
   "aralarında bağ yokmuş gibi görünse de namaz oruç vb ibadetler insanın artık üst bilişini hissini farkındalığını ı desem yoksa klasik tabirle kalp gözünümü desem ne,haha işte onu açıyor geliştiriyor.bir noktadan sonra insan dünyayı ve içindekileri canlılarda dahil siklememye başlıyor ama kötü manada değil,geçici oldukları ve asıl amaç olan rızayı kazanmaya yaradıklarını kavratıyor.yani onlara amaç edinmezsen bağlanmazsan ama haklarınıda vererek yaratandan ötürü gereği kadar seversen,doğru şekilde kullanırsan ;şu dünyada yaşadığın hiç bir olay bulunduğun hiç bir durum seni depresyona çaresizliğe umutsuzluğa panik atağa,sikilmişlik duygusuna itemiyor
   tabi kazandıkalrında gerçek mutluluk ve kazanç duygusu vermiyor ki böyle olması daha iyi.
   çünkü bugün senle olanlar bi 50 yıl sonra ya hurdalıka olacak ya da mezarda,senle kalacak olanlar ise hakka adelete ve rızaya riayet için yaptıkların olacak,"
   Öperim

   Sil
  2. adsız hocam, olm çok rahatlatıcı bi şey yazmışsın lan, yemin ederim teranesine sokayım derken rastlayıp okudum ve ekrana sırıtıyorum 10 kez falan okudum yazdıklarını ehehhe. imla hataların falan hiç umrumda değil şu an sana aşık oldum. anonim değil aktif kullandığım hesaptan yolluyorum yorumu bebeğim. 6 yıl öncesi falan ama dur bakalım amına koyim fikirler ölmez. umarım bedenen de buralardasındır.

   Sil
  3. Namaz kılmak gerici değil ancak yoga ile kıyaslamak gerici bir düşüncenin ürünü. Namaz dediğin sana yoganın verdiği rahatlama hissini veremez. Yoga yaparak yıllarca aç da kalsan yaşayabilirsin çünkü yoga yapmak beyninin tükettiği enerjiyi minimum seviyeye indirir. Hakkında en ufak bilgisi olmadan iman ile bir şeyler zırvalamışsın ama akılda sınıfta kalmışsın. Senin bahsettiğin olay namazla ilgili değil. Senin bahsettiğin olay psikolojik bir şey, bunun kutsal bir yönü de yok. Sen eğer kendini bir şeye bağlar, ona adarsan diğer hiçbir şeyi önemsememen normal bir şey. Bunun Allah ile ilgisi yok. Sen böyle yapınca Allah "Kulum benim için çabalıyor, ben de onu rahatlatayım." demez. Çünkü Allah senin ona olan bağlılığını test etmek için sana daha da ağır sınav uygular. Peygamberlere yaptığı budur. Allah en sevdiklerini daha ağır bir sınava tabii tutar. Dünyadaki en büyük sıkıntıları çekenler peygamberlerdir. Böyle olan bir sürü Hintli insan var. Misal adam Allah'a inanmıyor ama kendini içsel gelişime adıyor ve senin şu an bulunduğun seviyenin belki de bir milyon kat üzerinde, nirvanadalar. O yüzden bu tür şeyleri dine bağlama, bu gayet bilimsel bir şey. Komik olma. :)

   Sil
  4. Bana neden aşık olmuyorsun da burada edebiyat parçalayan birine aşık oluyorsun? Dur, ben de seni kendime aşık edeceğim o zaman.

   "
   Şu anda sağlıklı olduğunuz, eliniz, ayağınız tuttuğu için şükredin anti sosyal olan arkadaşlar. Evet, biliyorum. İsteklerinizin çoğunluğu gerçekleşmediği için, halinize üzülüp, belki de öfkelenip, isyan ediyorsunuz. Ama bir düşünün, kolunuz veya bacağınız sakat kalsa ve hatta kopsa, bu meseleleri düşünmeye ayıracak vakit bulabilir misiniz, olmayan kolunuzu, bacağınızı düşünmekten? Şu an sağlıklı olduğunuz için ve belki de şimdiye kadar, sağlığınızı ciddi olarak etkileyecek hiçbir şey yaşamadığınız için, tamamen duygularınıza, iç dünyanıza odaklanıyorsunuz. Anti sosyallik durumunu çok çok iyi bilirim. Ve psikolojiden de anlarım. Yani durumunuzu çok iyi bilenlerdenim. Başınıza gelmediği için, söylediklerim fasa fiso gelecek, biliyorum. Bu yazıyı başka biri yazsa ve ben bu yazıyı okumuş olsam, sadece okuduklarımdan etkilenir, sonrasında yine eskisi gibi düşünmeye başlardım. Bilirim yani. Tıpkı, bir çocuğa, yanlış yaptığında, yaptığı şeyin sonuçlarını anlatıp, bunu anlamasını beklemek gibi benim şu anda yaptığım. Biliyorum, yaşamadığınız için idrak edemeyeceksiniz söylediklerimi. Hatta belki alay da edebilirsiniz. Ama söylediklerimi bir düşünün. Ben şu an hayatı biraz daha iyi anlamaya başladım. Ölüme çok yakın olduğumu hissettim bugün. Çıldırma noktasına geldim. Obsesif Kompulsif Bozukluk adında bir psikolojik rahatsızlığım var. Bu hastalık, halk dilinde takıntı hastalığı olarak geçer. En ufak bir şeye takarsınız. Ben de çok sabırlı biriyimdir. Verilmesi gereken tepkileri içime atarım hep. Her insanın bir sınırı vardır ve sınıra geldiğinizde, tüm biriktirdiklerinizi patlayarak etrafa saçarsınız. İşte bende de öyle oldu. Hep düşünmüştüm cama yumruk atmayı, sinirlendiğimde. Musluğun, suyu akıtan kısmı, yerinden çıkıyordu. Biraz düşündüm ve musluğu çıkararak, cama fırlattım. Camın bir kısmı kırıldı ve hani, kalın, baktığınızda içerisini görmenizi engelleyen, desenli camlar olur ya, o tür camlardandı bu cam. Ve gayet sağlamdır bu camlar. Hafif bir darbe ile kırılmazlar. Ben musluğu fırlattıktan sonra, büyük halam geldi ve camın kırılması ile ilgili bir şey söylemeden, "Bir şey mi düştü?" dedi. Camın kırıldığını anlamadığını sandım. Ama anlamış. Anlamamak için de kör olmak gerek. İlk görüldüğünde anlaşılıyordu, camın kırık olduğu. Daha sonra babaannem geldi. Söylenmeye başladı. Ben de, o esnada iyice sinirlenmeye başladım. Yazık değil mi, çok mu paranız var da cam kırıyorsunuz tarzı şeyler söyledi. Ben orada cam kırmışım ve hâlâ öfkem dinmemiş, kadın kalkmış bana söyleniyor. Daha sonra durumu, babama haber verdi. Bende, orada bant koptu. Kapıyı açıp sertçe vurdum ve camlar döküldü, daha sonra kovayı fırlattım cama ve en son, cama yumruk attım. Ve şu an, geçici sakatlık yaşıyorum. Konuyu, burada daha çok kişi olduğundan buraya açtım. Aslında, bir ara, konuyu açmak için, Konu Dışı Özel'e yönelmiştim ama, Konu Dışı Özel'e herkes girmeyebilir. Çoğunluğu hedeflemek istedim bu yazımı yazarken ve bir de, anti sosyal olan kişiler, çoğunlukla Konu Dışı'nda takılırlar. Alay edebilirsiniz yani, buna hazırlıklı olarak yazıyorum bu yazımı. Ve yazımı, şu sözlerle sonlandırıyorum. Unutmayın ki, kırılan cam, kolumdaki sinirlere gelebilirdi ve kolumu bir daha oynatamayabilirdim. Kolda sinir var mı yok mu bilmiyorum. Ama hareket ettiğine göre vardır. Neyse, lafı daha fazla uzatmayayım. Söylediklerimi sakin bir kafayla bir düşünün."

   Sil
 2. üstteki

  micheal sikkofield okumasa bile ben okudum.eline sağlık.

  YanıtlaSil
 3. ilk gördüğümde okumuştum da sonra cevap yazarım demiştim unuttum sonra.

  eyv hacı anladım ben seni.

  ben de kendimi aslında tam olarak ifade edemedim, çünkü yukarda yazdıklarımı "deistlik"e vuranlar oldu. sanki ben ibadetlerin gerekli olmadığını söylüyormuşum gibi algılayan kişiler olmuş. onların tabi ki bir yaptırımı vardır, elbette ki farzları yerine getirmemek büyük günahtır.

  fakat şöyle düşünüyorum ben şimdi allah'ın adalet sistemini kim nereden bilebilir, bu yapacağım yanlış olacak o yüzden ama yine de fikrimi böyle ifade edebilecem en iyi şekilde sanırım.

  2 insan düşün. bir tanesi ibadetlerini eksiksiz yerine getiriyor, fakat her türlü dolandırıcılık sahtekarlık var, "bunu nasıl sikerim"in peşinde sürekli. bir insan da var ki, bakkalın fazladan verdiği 50 kuruşu bile geri iade eden, asla harama el uzatmayan, tertemiz bir insan fakat ibadetleri yerine getirmiyor.

  allah katında ikinci kulun daha yeğ olacağına inanırım ben her zaman.

  tabi dediğim gibi saçma bir akıl yürütme oldu, adolf hitler'in cehenneme gideceğinin bile kim garantisini verebilir? kim nereden bilebilir ilahi adaleti.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Efendimizin dünya alemindeki son 3 cümlesini biliyor musun komşuoğlu.
   "Namazı bırakmayın, namazı bırakmayın, namazı bırakmayın."

   Kuranı o kadar okumuşsun, namazın üstünde ne kadar durulduğunu görmüyormusun sahiden.

   bu sana şeytanın sağdan yaklaşmasından başka bir şey değil. her haltı biliyorsun farkındasın, senin yapmaman kafirin cahilin yapmamasından daha büyük sorumluluk.

   Allah sana namaz kıl diyor, sen lagaluga yapıyosun yok o öyle yok şu şöyle diye namaz kılmıyorsun. senden tek beklenen namaz, sen de onu yapmıyorsun. isyandır bu ya başka bişey değil. bak ben de yapmıyorum düzenli ama hatanı kabul etmek de bişey gene. ben nasılsa biliyorum diyip yapabildiğin halde ödevini yapmamak bu. e öğretmen sana nası 5 vercek çocuğum elinde ödevin yoksa? sen istermisin kopya çekenin senin yerine 5 almasını he.

   Benim kalbim temiz deme dayak yersin o küfrettiğin ekşiciden ne farkın kalır. İbadetsiz kalbin temiz olduğu nerde görülmüş? Peygamberler evliyalar çok mu kirli adamlardı da namaz kılıyolardı. yapma etme, bak bilen adamla daha çok uğraşır şeytan. şimdi farkettim yazıyı yazalı nerdeyse 3 sene olmuş inşallah fikrin değişmiştir. çok üzülürüm yoksa.

   Sil
  2. sikko kardeş islam hakkında engin bilgim yok demiştin bence biraz bilgilen sonra fikrini yaz senin konularınada çok faydalı olur namaz konusuna gelince namaz ve diğer ibadetler kalbin allahı zikretmesini bu zikirinde kalbi temizlemesini sağlar sen ziktir et hem namaz kılıp hem hinlik yapanları onlar namaz kılmıyor spor yapıyor ibadet eden kalp temizlenir bende bir alkolikim ibadet sayesinde uzak durmaya çalışıyorum ibadeti aksattımmı kendimi piizde buluyorum bunları götlük olsun diye söylemiyorum tuttum seni yaz bakalım hadi

   Sil
  3. Namazın içinde ne var bilyormusunuz. diyor ki tüm alemlerin ve insanların rabbine hamd olsun. bakın müslümanların rabbine demiyor, işte namaz kılmak insanların arasında allah gibi ayırım yapmamak gerekir diyor. Peki hangi 5 vakit namaz kılan müslüman bunu uygylyor. İşte kabul olan ve boşuna kılınan namazları anlayın . o yüzden efendimiz bu kadar tekrar ediyor. Çünkü analamzsınız , gerçek namazı kılmazsınız da o yüzden .

   Sil
  4. üstad yazmışın dürüst değil adam namaz kılıyor oruç tutuyor diye ne yani adam onuda yapmasın tamamen ortada mı kalsın diyorsun önce dürüst ol sonra namaz kıl .... şimdi dürüst olmak ibadet etmeye bir ön şart değil belki ibadet etmek insana dürüstlük kazandırır kazanamayan da bırak o allah la kul arasında tutup da adama yalancı namaz kılma yada boşa kılıyorsun demek insanın ne haddine ayrıca şimdi bunu okuyan ve "olum adam doğru söylüyor ben önce dürüst olayım da öyle namaz kılayım" diyen bir sürü insan var belki ve bu yüzden "ben şimdi yalan söylüyorum önce yalanı bırakayım" diyerek yapması gerektiğini bildiği ibadet ten senin yazdığını aklına getirerek kendini teselli ederek kaçan insanlar vardır ve bunlara sebep olduğun için belki günah bile işlemiş oluyorsun ve inan üste o kadar yazmışın şeytan falan diye bide şeytanın sağdan yanaşması diye bişey var hayır gibi görünen de şerri barındırmak diye sende burdan belki insanlara uzaylı yok bunlar hep şeytan falan diye anlatmaya çalışırken insanların imanına zarar verdin o son kısım dine bir zarar ve bir kişi bile orayı referans alıp ibadeti yapmasa günahı senden de sorulur ayrıca adam dürüst oldu yalanı bıraktı ve bu onun için 5 yıl sürdü ne olcak o 5 yıl ibadet etmediği süre de ki ibadetler hem namaz kılıp hemde yalan bıraksa en azından daha az günaha girecek belki bir de hadis i şerif var “Siz öyle bir zamanda yaşıyorsunuz ki sizden biriniz emrolunduğu şeylerin onda birini terk etse helâk olur. Sonra öyle bir zaman gelecek ki sizden kim emrolunduğu şeyin onda birini yapsa kurtulur.” (Tirmizî, Fiten, 79/2267)" hele bu devirde insana yalan söylüyorsun falan diye namaz kılma oruç tutma demek yanlış islam zaten güzel ahlakı getirir ve sen insana önce güzel ahlak sonra islam diyorsun

   Sil
  5. Bunu Yaşar Nuri Öztürk de diyordu. Diyordu ki "Ateistler bazı müslümanlardan daha iyidir. En azından yalan söylemez, insanları kandırmaz, sahtekarlık yapmaz." Bu tarz bir şey derdi ve de eklerdi "Kimse kimsenin nereye gideceğini bilemez. Dikkat et de o 'Cehenneme gider.' dediğin kişi senin üzerine basa basa cennete gitmesin. Şimdi dediklerinin üzerine yazacak pek bir şey yok zira konuyu yeterince güzel ifade etmişsin ve ben öbür yorumlara değinmek istiyorum.

   Sil
  6. Ulan amına koyduğumunun yobazı adam efendi efendi fikrini belirtmiş, gelmiş adamı ezmeye çalışmışsın bir de. Dur sana sağlam bir cevap vereyim ben.

   Hz. Muhammed'e "Efendimiz." demek Yaşar Nuri Öztürk'e göre şirktir. Efendin falan yok senin, senin tek efendin Allah'tır. Önce bunu kavra amına koyduğumunun yobazı seni. Hz. Muhammed sadece namaz ile ilgili konuşma yapmamıştır, insanların nasıl olması gerektiği ile ilgili de bir sürü hadisi vardır ve yaşamı ile de bir örnektir zaten bize.

   Kur'an'da namazın üzerinde duran ayetleri buraya yaz. Kur'an'da direkt namazdan bile bahsetmez söylenilene göre, sadece Allah'a kulluk yapılmasından bahseder. Namaz olarak "dua etme"nin kastedildiği söylenir. Şeytanın sağdan yaklaşması ne alaka ulan adamın nefsine ağır geliyordur fakat sırf namaz kılmadığı için yanacak olmasını da saçma buluyordur, şeytanla ilgisi ne bunun?

   Kılmıyorum ulan kılmıyorum bundan sanane? Ben Allah'a, bana namaz kılma isteğimi vermesi için dua ettim ve vermedi. E gerisi de çok da sikimde. İsteği vermiyorsa ben de kılmam amk. Senden tek beklenen namaz falan değil, Allah'ın bütün emirlerini uygulaman. Ulan isyan etmekle olayın ne alakası var kelimeleri götüne göre anlamlandırıp yorumlama senin ağzını yüzünü sikerim amına koyduğumunun aptal yobazı seni. İsyan etmek Allah'a karşı gelmektir ama bunu emirlerine uymayarak yaparak değil, Allah'a sitem etmektir isyan. Daha kelimenin anlamını bilmeyip, yobazlığınla iman gücünü kullanarak kelimeleri kullanıp, anlamlarını saptırıyorsun. Ulan adamın hatasını kabul etmediğini nereden biliyorsun? Adam belki namaz kılmak istiyor ama kılamıyor. Ben de istiyorum ama kılamıyorum, bu, hatanı kabul etmemek mi oluyor şimdi? Ayrıca ortada hata falan yok. Allah bile beni namaz kılmak için zorlamazken yobazların bunun için insanları psikolojik baskı ile zorlaması götüyle gülünecek bir şey. Allah bana irade vermiş ve bunu istediğim gibi kullanıyorum, senin de bu konu hakkında söyleyecek tek bir söz hakkın bile yokken gelip tatava yapma burda. Ulan sikik öğretmenden 5 isteyen mi var? Madem namaz kılmıyorum diye sınavı geçemiyorum neden yanacağım? Direkt "Sen yaradılış amacıma uymadın." deyip varlığımı yok etsin o zaman. Yoksa 5 isteyen yok. Ayrıca iyi bir insan olduğum için 100'ü hakediyorum sikik. Valla benim bununla ilgili bir sorunum yok, isterse 100 alsın, sikimde olmaz bu.

   Ulan asıl sen bu ettiğin laflar yüzünden benden sağlam sopa yiyeceksin amına koduğum oğlu. Ulan aptal orospu evladı kalbin temizliğinin ibadet ile ne ilgisi var. Sen eğer ibadeti Allah için yapmazsan, cennete gitmek için yaparsan o kalp nah temiz olur. Bak ben namaz kılmayan biri olarak senden daha temiz kalpli bir insanım. Neden anama sövüyorsun o zaman diye sorma, insanların tercihlerini eleştirme şerefsizliğini yaptığın ve normal söylesem kafan basmayacağı için anana sövüyorum. Ulan gerizekâlı sen cennete gitmek için namaz kıldığın için böyle bir soru sorman normal. O adamlar Allah'a bağlı oldukları için, bunu yapabilecek azimleri olduğu için namaz kılıyorlardı, başka bir şeyden dolayı değil.

   Sil
  7. Bak, elemanın yorumunu tekrar okudum belki sana seviyeli cevap verebilirim diye ama yok, bu kadar ılımlı bir yazıya bu kadar yobazca verilen bir cevaba benim vereceğim hiçbir türlü ılımlı bir cevap beni sinir etmeyecek şekilde bir karşılık almamı sağlayamaz. Çünkü biliyorum senin gibi aptal orospu çocuklarını, lafı anlamadan, anlayamadan başlıyorlar kafalarındaki aptalca fikirleri saçmaya. Anasını siktiğim sen gidip bütün kötülükleri yapacaksın sonra namaz kılıyorsun diye cennete mi gireceksin? Sikerler öyle işi.

   Sil
  8. muhammed durna Sen güzel bir üslup kullanıp, iyi niyetle yazmışsın. O yüzden ben de bu şekilde yazacağım ama arkadaş sen saçmalamışsın resmen. Şimdi şöyle bir şey var, sen anlatmak istediğini anlatırsın, bundan yanlış bir şey alıp da yanlışa düşen birinin yaptığı yanlışlar onun sorunudur, bunu anlatan değil. Kur'an'da da apaçık olmayan bir sürü ayet var ve bunlardan farklı yorum çıkaranlar. Şimdi bunlardan farklı yorum çıkarıp yanlışa düşen insanların olması Kur'an'ın mı suçu şimdi? Bak gördün mü, insanlar bu tarz düşüncelere kapılıp, kafa kesen IŞİD üyeleri yüzünden Kur'an'ı ve hatta ateistlerin yaptığı gibi Allah'ı suçlayabilir. Çünkü Allah birçok ayeti apaçık, herkesin anlayacağı şekilde yazmamıştır. Çok derine inmişsin hem de o kadar çok derine inmişsin ki kaybolup, yolunu bulmaya çalışırken saçmalamışsın. Ben oraları bıraktım, o kadar derinlere inmekten yoruldum artık. O yüzden uzatmayacağım. Adam, kötü olan, yalan söyleyen bir insanın kötü özelliklerinden vazgeçip daha sonra ibadet etmesini öğütlememiş. Sadece demiş ki Allah katında iyi olan ama ibadet etmeyen bir insan kötü olan ama her ibadetini yerine getiren bir insandan daha makbuldür. Adamın bu açıklamayı yapmasındaki neden namazdan çok insanlığın önemli olması ve müslüman olan insanların sırf ibadet etmediklerinden dolayı eleştirilmesinin yanlış olduğunu da bütün ibadetlerini yerine getiren ancak iyi olmayan insanlardan örnek vererek göstermiş. Ve bunu da son derece iyi becermiş. Adam, zaten "Önce iyi bir insan olun, sonra namaz kılın." dememiş. "İslamı müslümanlara bakarak değerlendirmeyin. İslamın emrettiği ibadetlerini yerine getiren ancak emrettiği gibi olamayan çok insan varken onu, ona inanan insanlara bakarak değerlendirmeyin." demek istemiş. Bu yazıyı ne amaçla yazdın bilmiyorum. "Tamamen doğruyu söyleyeyim." kafasıyla mı yazdın yoksa "Mükemmel düşünce içeren bir yorum yapayım. İçinde en ince detaylı düşünceler, en derin detaylar bulunsun." kafasıyla mı yaptın merak konusu. Şimdi zaten kimse kimseye "Boşuna namaz kılma onlar kabul olmayacak zaten." demez zaten. Ancak bir hikâye vardır orada der ki "Bir kadın namaz kıldığı her gün boyunca bir çömleğe bir pirinç tanesi atmıştır ve öldükten sonra bir adam demiştir ki(Bunun Allah'ın sözü olması lazım) 'O pirinçlerin hepsini at, bir işe yaramaz. Çünkü o kadının kıldığı namazlar kabul olmadı.' Çünkü kadın namazlarını isteksiz kılmıştır." Şimdi sen laf olsun diye Allah'a ibadet edersen ben o namazların kabul olacağını düşünmüyorum ancak bu benim fikrim. Ve burada böyle bir hikâye varsa bunun doğruluk payı da vardır. Adamın yazdıklarından senin yazdıklarının çıkarımını yapan varsa bu hiç mi hiç o adamın sorunu değil, adam sırf yazdığını yanlış anladığından dolayı senin namaz kılmamandan ötürü günaha falan girmez. Sen zaten namaz kılmamaya dünden hazırsındır ve bahaneni bulmuş olursun, bu tamamen senin sorunun.

   Sil
  9. Çünkü adam sana namaz kılmaman gerektiğini söylemiyor. Ha, bunu söylemiş olsa belki bundan sorumlu tutulursun. Ben aşağı yazdım ve doğru bildiğimi söylediğimden ötürü günaha girecek olmam da sikimde değil açıkçası. Ben sizin gibi Allah'ı, sırf ondan korktuğumdan ötürü seven veya bu yüzden ona boyun eğen biri değilim. Ben onu olduğu gibi, arkadaşım olarak kabul ediyorum. Onu, tapınılacak bir varlıkmış gibi değil, bir dostmuş gibi görüyorum. Tabii gerçek anlamda bir dostmuş gibi görüp kendimle eşit tutarak değil. "İnsanlara uzaylı yok bunlar hep şeytan falan diye anlatmaya çalışırken insanların imanına zarar verdin." derken neyi kastediyorsun? Adam insanları gerçekleri anlatıp gözlerini açmaya çalışırken yanında insanların inancına zarar verecek şeyleri(Senin tabirinle iyi bir insan değilseniz namaz kılmayın) söylemesini mi yoksa direkt bunu mu? Zaten akıllı bir insan "İyi bir insan olayım sonra namaz kılayım." demez. Hem namaz kılarken hem de iyi bir insan olmaya çalışır. Sonuçta bunun dersi mi var da 5 yıl sürsün mantığa gel. Hani demek istediğim şu, adam iyi bir insan olmak için çaba sarfederken buna namaz kılmaya fırsat bulamaması gibi bir durum olamaz. Ayrıca 5 yıl boş namaz kılmaya harcayacağı vakti iyi bir insan olmaya harcasa o kıldığı namazlardan kazanacağı sevaptan çok daha fazlasını kazanır emin ol. Güzel ahlakı getiren insan değil, insanın aklını ve kalbini kullanmasıdır. Hadi eyvallah.

   Sil
 4. mesajını alan alsın almayan almasın...ben alacğaımı aldım eline diline sağlık

  YanıtlaSil
 5. taşaklım çok güzel ve ibretlik bir yazı olmuş ellerine,düşüncene sağlık takip etmeye devam edicem.

  YanıtlaSil
 6. Reptilian`lar hakkında bilgi edinmek isterseniz, internet reptilian`ların yok efendim saylon galaksisinin sirius gezegeninden dünyamıza gelmiş, binlerce yıldır insanlara hükmeden, insanların evrimini tamamlamalarını engelleyen uzaylı ırk olduğu hikâyelerini okuyacaksınız.

  Bu arada üste yazmış olduğun şeye inanmıyorsun bende inanmıyorum ama belki 2009'da çıan V adli dizinin yeni versiyonunu izlemiş sindir [ Konu su aynı Kertenkele şeklindeki uzaylıların isanları yokedip evrimsel aşamaada kendilerini geliştirmesi gibi birşey ]

  [ Öncelikle teşekkürler süper yazıyorsun ellerine sağık - Not: Bu mal dingil öküz ( tanımlıyacak kelime yok ) insanlar bunlara nasıl tapıyor ? :D ]

  YanıtlaSil
 7. Hacım reptilian diye bir şey de yok onlara tapan da...

  Sadece kendini bu illuminati konularına verip bu reptilian hikâyesine inanan insanlar var. David Icke ve takipçileri gibi ki David Icke bu konuda internet'teki en fazla hit alan sitelerden birine sahip, belki de en fazla hit alanıdır.

  Reptilian diye bize kakalananların kim olduklarına gelince, bedenleri iblisler tarafından kullanılan, bunların kontrolü altında olan kişilerdir bunlar. Ayrıca Rockefeller ve Rothschild ailelerinin liderleri, yine iblislerin liderleri ile temas ve iletişim halindedir.

  Zira cinlerin de bizim gibi kendileri ait hayatları, bir toplumları varı, sadece biz onları algılayamıyoruz. Onlar da insan gibi hayatı olan fakat insandan farklı bir formlar, konu sadece bu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. cinleri iblisleri biz algılayamıyorsak rothschild vb. aile üyeleri nasıl temas kuruyorlar

   Sil
 8. Gözlük lazım beyler27 Mayıs 2011 19:41

  Lan sikko ne biçim yazarsın sen bağımlı oldum resmen. Saat 12:30 da başladım okumaya akşam 19:39 oldu gözlerim kamaştı artık yazıları rahat seçemiyorum halen de okumaya devam ediyorum. Helal sana.

  YanıtlaSil
 9. yanlız yukardaki yorumda iki tip insandan bahsetmissin sadece iki tip insan yok hangisinin Allah katında daha iyi olduğunu da bilemeyiz benim kalbim temiz ihihi demekle olmuyo binlerce hayır işi yapsan binlerce camii yaptırsan bir rekat namazı getirisini sağlamıyor. işte yok şu bu daha günah demişsin affedilmiycek tek şey ise namazdır sikkocum . evet sırf din bu değil ama anlayarak ve hissederek kılınan namaz insanı bir çok yere götürür. ve bir çok günahdan da alıkoyar. bakma nihat hatipoğlu gibi konuştuğuma yazdıklarımı keske uygulasam ama sakın namaz kılmasakda olur yeaa diye dusunme cunku olmuyo be hacı diyette kacamak yapıp zayıflayamamk gibi kesin bir sonuca ulasamıyosun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sikko' nun demek istediğini haddimiz olmadan özetleyecek olursak insanlar iki kısımdır.Kur' an tabiriyle SAİD veya ŞAKİ.Yani İYİ veya KÖTÜ.Bir insan ya iyidir ya da kötüdür.Bu ezel de belirlenmiştir.Ve kıyamete kadar da böyledir.

   Sil
  2. Affedilmeyecek tek şey namazdır fikrine nereden ulaştın Kur'an da böyle bir şey yazdığını hatırlamıyorum(iğneleme için değil sorum bilgi almak için)Allah'ın affetmeyeceği tek şeyin kul hakkı olduğunu ve onuda helallik alınırsa affedileceğini biliyordum ama yanlış mı biliyor muşum?

   Sil
 10. şeytanın sürüngen kılığına girmesi hususunda..islamda en açık örnek...şeytanın yılan kılığında cennete girmesidir...
  ama başka var mıdır bilemem...
  bu arada Allah her günahı affeder isterse ama kul hakkını kuluna bırakır derler..stop

  YanıtlaSil
 11. adamsın maykıl, helal sana. bu gibi meseleleri dinden bağımsız incelemeye kalksaydın hem ben sıkılır okuyamazdım(her yazdığında kafamdan islama göndermeler yapardım, ki bunu sen benim yerime yapıyorsun) hem de açıkçası açıklamaya çalıştığın her konuda sıçardın.

  yalnız şöyle bişey var ki, bununla beraber 7-8 yazını okudum tahminen, başlarda acaba taşak mı geçiyo diye düşünüyodum ki, şimdi pek fazla ihtimal vermiyorum buna. tamam BELKİ kurguyu bilerek dallanıp budaklandırıyorsun, ya da BELKİ hiç böyle bir şey yapmıyor, her yazdığını hakikaten düşünüyorsun bilmiyorum ama, her iki durumda da kafalarda bi ışık çakıyorsun birader. illuminate ediyosun bizi amk. ben okumaya devam edicem (amma çok yazmışsın kaç güne biter bilmem), sen de yazmaya devam et hocu. daşağını yidiğim. yiğidim.

  YanıtlaSil
 12. "2 insan düşün. bir tanesi ibadetlerini eksiksiz yerine getiriyor, fakat her türlü dolandırıcılık sahtekarlık var, "bunu nasıl sikerim"in peşinde sürekli. bir insan da var ki, bakkalın fazladan verdiği 50 kuruşu bile geri iade eden, asla harama el uzatmayan, tertemiz bir insan fakat ibadetleri yerine getirmiyor.

  allah katında ikinci kulun daha yeğ olacağına inanırım ben her zaman."

  haklısın ben de 2. kulun yeğ olacağına inanırım, çünkü kur'an'da geçiyor. 1. kul müslüman değil. ibadet ediyor, müslümanlığı yaşıyor gibi gözüküyor fakat, kalbinde dine bağlı değil. bağlı olsa zaten o işler peşinde koşmaz. kur'an'da bu kişilere münafık deniyor bilirsindir zaten. münafıklar, kafirlerden daha kötü olarak nitelendiriliyor.

  YanıtlaSil
 13. 2gün önce rast geldim senin bloguna..İllüminati ile ilgili 2 video filan izlemiştim sadece.yani fazla bi bilgim yoktu.Senin yazılarını okuyorum şu an.Çok beğendim. neyse ben de üstte bir kaç yorum okudum,hepsini okuyamadım. kendi yorumumu da ekliyim dedim, şu ana kadar yazdığın hiç bi yazıya hassiktir lan dememiştim ibadetler hakkındaki görüşlerini okumadan önce,belki de dediğin gibi bben de yanlış anlayanlardanım senin yazdıklarını ama yanlış anlayan da çok insan varsa harbiden yanlış bişeyler yazmışsındır mınakoyim.

  kafirler ile ilgili âyetler­den birinde şöyle buyurulmuştur: "(Âyetlerimizi) inkâr etmiş ve kâfir olarak ölmüş olanlara gelince, işte Allah'ın, meleklerin ve bütün insanların lâneti onların üstünedir. Onlar ebediyen o lânet içinde kalırlar. Artık ne azapları hafifletilir, ne de onların yüzlerine bakılır" (el-Bakara 2/161-162).

  bu da münafık ile ilgili "İnsan­lardan bazıları da vardır ki, inanmadıkları halde ‘Allah'a ve âhiret gününe inandık’ derler" (el-Bakara 2/8).

  şimdi aklıma birşey takıldı.bu adam inanarak namaz kılıyorsa,oruç tutuyorsa sonra da gidip adam kazıklıyorsa biz bu adama inanmadığı halde inanıyormuş gibi yapıyor diye bi kanı koyamayız. hatta bu adamın birini kazıklaması, birinin arkasından konuşması ile eşdeğer bir şeydir.Onun dinde karşılığı da kul hakkı yemektir.Kul hakkı yiyen insana da ne sen münafık diyebilirsin ne de ben.Hatta dünyada kul hakkı yemeyen 1 insan var mıdır? orası da şüpheli.Yani diyeceğim şey burda 1.kul 2.kul tartışması yapamayız.En doğru olanı yapmaya çalışmalıyız.En doğru olanı da Allah Kur'an-ı Kerim'de bize izah etmiştir.Her şeyi birbir söylemiştir.O bize emrettiyse namaz kılmayı, oruç tutmayı biz de acaba namaz kılmasakta şöyle iyi insan böyle iyi insan olsak yetmez mi dememeliyiz.YETMEZ çünkü.belki de yetecek ama Cennetin de katları vardır 7 tane, bilirsiniz heralde.En altta katta oluruz belki sadece iyi insan olup Allah'a inanmakla.En üst kat zaten şehitler ve peygamberlerden oluşuyor.bildiğim kadarıyla.(belki akıcı yazamadım,ya da anlatmak istediğğimi anlatamadım.) bir de şunu ekliyeyim, bir kişinin Allah inancı yoksa,inancı da geçtim müslüman değilse veyahut mümin değilse yaptığı iyiliklerin Allah katında hiç bir değeri olmayacaktır.O iyiliklerin karşılığını ancak bu dünyada alacaktır. bunla ilgili de bir ayet vardı,eminim bulunca yazarım buraya da.

  YanıtlaSil
 14. dogrulugu konusunda yorum yapmiyacam sadece bilgiyi veriyorum, afrika mitolojilerinden birine gore reptillianlar bizden daha dunyali, dunyanin iklimlerinin cok nemli ve gezegenin isinmasinin ana kaynaginin gunes degil de yerkurenin oldugu bi zamandan bahsederler. Dedeigim gibi sadece bi mitoloji dogru yanlis diye bi yorum yapmiyorum, yani misirlilardan once de ortada olan bisey bu reptillian hikayeleri.

  YanıtlaSil
 15. Sikko

  simdi iki insan düşün;
  birincisi anasını satıp parasıyla fakirlere yardım ediyor,ikincisi bacısını kesip organlarını hastalara bağışlıyor,allah katında hangisi yeğlenir ???

  Doğru tek,
  insan ya doğru ya yamuk ,

  doğrulukta var yamuklukta hepimizde,ama doğruya doğru demek yamukluğuda yamuk demek insaftandır.

  örnekteki iki insan doğru olmadığı gibi örneğindeki iki insanda doğru deil...

  YanıtlaSil
 16. damdan düşmüş bunu çok düşündünmü mk . sığırımsı..

  YanıtlaSil
 17. Namaz kılmak, Kuran okumak, aslında bunları yapabilecek seviyeye erişmek için öncesinde yapılması gereken o kadar çok şey var ki İslam`da.

  Hacı senin dediğin sadece dinde geçerli değil ki zaten.Herhangi bir işin özünü,nedenlerini ve nasıl sonuçlar doğuracağını anlamak her zaman daha sağlıklıdır.Ben de 5 vakit namaz kılan birisi değilim ama islamda şöyle bir şey var (her ne kadar yapmayan birisi olarak söyleyip yıpratmak istemesem de söyleyeceğim) niyet ve kasıt önemli ama niyetin iyi olmasa bile yaptığın iyi amel senin niyetini düzeltebilir.

  YanıtlaSil
 18. spider man ın ağ atarken elinin aldığı şekil garibine gittiyse bende insan değilim yalanın bu kadarı yalancı piç :D yazı güzel kardeşim eline sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O işaret hakkında biraz bilgi sahibi ol... "bozkurt" işareti değil, şeytan/iblis/lucifer falan diye aratmanı öneririm.

   http://im.haberturk.com/2010/05/25/ver1274768645/517580_detay.jpg

   Sil
 19. yazıların mukemmel her zamankı gibi.. yanı bunları yazabılmek ıcın ya cok ılerı bır goruse sahıp olmak lazm yada... bırılerı ıle fıkır alısverısı netıcesı olması lazım.. sonuc her ne ıse gercekten takdıre şayan bır calısma..

  YanıtlaSil
 20. ilave olarak;
  Yaratıcının mantığını senin kendi "yaratılmış" mantığına uydurmaya çalışman bu tip arızaların sebebi.Nazar ber kadem der eskiler buna yani sen kendi ayak ucuna bak sağa sola takılma.
  Sana senin mantığında fakat falsolu bir vuruş yapıyorum bakalım napıcan.Şimdi aynı tip 2 müslüman vatandaşı tekrar al ama bu sefer bunlar şöyle olsun;
  Biri namaz kılan fakat aynı zamanda kız arkadaşıyla zina eden biri olsun diğeri de namaz kılmayan fakat hiç zina etmeyen biri olsun.Sence hangisi daha değerli bunların.
  Yani iki gözüm bu işler nefsin demagojileridir.

  YanıtlaSil
 21. Sikkofield demişsin ki: Reptilian diye bize kakalananların kim olduklarına gelince, bedenleri iblisler tarafından kullanılan, bunların kontrolü altında olan kişilerdir bunlar. Ayrıca Rockefeller ve Rothschild ailelerinin liderleri, yine iblislerin liderleri ile temas ve iletişim halindedir.

  Zira cinlerin de bizim gibi kendileri ait hayatları, bir toplumları varı, sadece biz onları algılayamıyoruz. Onlar da insan gibi hayatı olan fakat insandan farklı bir formlar, konu sadece bu.

  Çok doğru söylemişsin, bence konunun özü gerçekten bu. Dolayısıyla bize ockefeller ve Rothschild ailelerinin liderleri, yine iblislerin liderleri ile temas ve iletişimlerini irdelemek, tartışmak, anlamak düşüyor sanırım. Yani mesele genişletilmeye, detaylandırmalara müsait.

  YanıtlaSil
 22. sikko reis ilminatinin amaçlarını engellemek için ne yapmalıyı. Misal ben senin yazını okuduktan sonra leydi gaga dinlemiyorum. daha başka neler yapabilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lady Gaga'ya mektup yazıp, durumu açık açık konuşmalısın onunla. "Lütfen kendini daha fazla kullandırma, gencecik kızsın, önünde kocaman bir hayat var, bu işleri bırak, evine dön" diye telkinlerde bulunmalısın.
   Söz ver hadi

   Sil
 23. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 24. Ne güzel yorumlamışsın her şeyi,teşekkürler

  YanıtlaSil
 25. bunu yazan arkadasın ismini yada sosyal paylaşım hesaplarına dair her hangi bi bilgi göremedim. Twitter kullanıomudur kendileri acaba?

  YanıtlaSil
 26. Allah a ulasmayi dilemeden namaz kilip oruc tutsan ne yarar senin amacin sadece cennete gitmekse allah sana neden cenneti hediye versinn..

  YanıtlaSil
 27. bu reptilian meselesi bana supernatural dizisindeki leviathan denilen yratıkları hatırlattı

  YanıtlaSil
 28. David icke kısaca özet geçilmiş burada http://lacroixnetwork.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 29. konunun kici acikta kalmis.milleti siken namazli ile iyilik perisi ama sünnetsiz kiyaslamasi sadece bugun de duyduğumuz en basidinden musluman olmayanlarin da cennete girebileceği aldatmacasinin yutulmasina sebebiyet veren,insanlari baslica yanilgiya düşüren bir kaniksama.yargi surecinin nasil olacagi bilinmez seklinde kesip bırakmak ; farkında olmadan dusmanina hizmetten yeğdir birader.keske hic örnekleme yapmasaydın minvalinde naçiz bir yorum.ek olarak; iyi diye tabir edilen insanlardan olun yoksa zaten seytana hizmettesinizdir mesaji tadinda olmuş.yazdiklarin okunasi umarim hersey gönlünce olur arkadaş.

  YanıtlaSil
 30. Dünyanın en uzun süreli yayınlanmış ve hala yayına devam eden dizisi Doctor who da da -pek çok bölümde görülebilir- dünyanın eski sahibi yarı insan yarı sürüngen bir ırktır. Hatta dünyayı tekrar ele geçirmeye çalışırlar ama doctor insanlığı kurtarır.
  Cinlerin de insanlardan önce dünyanın hakimi olduğunu düşünürsek... Vay amınakoyayım, adamlar

  YanıtlaSil
 31. Bu reptilianlar hadislerde adı gecen yecüc ve mecüc ırkı olabilirmi kıyamete yakın ortaya cıkacakları hadislerde bildirilmiş onlarla bir savaş olacagı ve hepsinin ölecegini leşlerinin cok kötü kokacagı söyleniyor cok eski caglardan beri var olan bu ırk Zülkarneyn tarafından bir yere hapsedildi kıyamete yakın ordan kurtulacakları vb söyleniyor baglantıları araştırabilir misin başarı dilegimle

  YanıtlaSil
 32. Kolaylaştırınız! Zorlaştırmayınız! Müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz!

  Peygamberimiz (s.a.v.) Yemen'in Cened vâliliğine tayin ettiği Muaz bin Cebel’e verdigi tavsiyeler arasindadir ve sahih bir hadistir.
  Bayiliyorsunuz yapilan olumlu telkinleri baltalamaya. Adam namazi hacci fitreyi zekat birakin farz/ sunnet ibadetleri de terk edin, temiz kalbiniz ve iyi niyetlerinizle Allah c.c'in rizasini kazanirsiniz demiyor ki. Sadece tum bu dini gereklilikleri yerine getirdigi halde kendi kendine kaldiginda dini icsellestiremis olanlardan, cin cikariyoruz ayagina kari kiz hamile birakanlardan sikayet ediyo. Elbette bir musluman her hareketiyle kendini belli etmeli ve ozendirmeli. Ama bunun basamaklari vardir. Sanki hepiniz ehli sunnetsiniz,cihad icin sehir sehir dolasip dini anlatiyorsunuz da kalkmis burda yapilani,yazilani begenmiyorsunuz.. Siz ve sizin gibiler yuzunden dini sorumluluklarina biraz bile ilgi duyan nice genc ohoooo nasil cikariz bukadar isin icinden deyip vazgeciyor.
  Lafin kisasi adam dini basitlestirmiyor yalnizca nasil daha dogru baslanir onu ozetlemeye calisiyor.

  Biz seni anladik michael sen devam et kardesim.

  YanıtlaSil
 33. Bu işlerle çok haşır neşir agnostik bir arkadaşım vardı. Beni de meraka itmiştir. Ben de şu an agnostik olsam da şu uzaylı meselesi pek içimi açmıyor. Fakat reis bu hikayenin başında şöyle bir durum var.

  Andromedalılar, insanları yaratıp dünyaya koymadan evvel gezegende reptilianları öldürüyor. Bir kısmı exoplanet ayağına saklanıyor. Daha sonra hakim olmaya çalışıyor. Bu tıpkı şey gibi.

  Zülkarneyn yecüc ve mecüc'ü surlarla çevrili bir yere kitler. Kıyamet kopacağı zaman yecüc ve mecüc surları aşar ve insanoğluyla savaşmaya başlar.

  Sen şimdi diyeceksin kardeşim firavun döneminden beri bu adamlar var.
  Paleolitik dönem insanlık tarihinin %99.5'unu kapsar. %0.5'lik süreç ise kıyametin yaklaşması süreci olabilir.

  Haa ben bir reptilyende görmedim andromedalıda. Hatta anasını siktiğim grilerini de görmedim. Dine dönmeye çalışıyorum bakalım kafada çok sorun var. Bu siktiğim reptilyenleri benim için sorun bile değil. Aslında şu anda isyan ediyor gibi bir şeyim. İnançsızlıktan ziyade isyan edercesine inanmayı bıraktım. Bu dünyanın uyanılacak bir rüya olduğunu hissediyorum ama sanki her yerim bağlanmış gibi. Amına koyim bir tane dindoş gelsin yardım etsin la büyük sevap kazanır he...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. irtibata geçmek isterim seninle mail adresim bilicikadironur gmail

   Sil
 34. Sikkofield, sen olayı "cin bunlar" diyerek geçiştiriyorsun. Cin arapçada "görünmeyen" anlamına gelir,bir insanın da ruhu/biyoelektrik bedeni/canı/astral bedeni fiziksel bedeni olmazsa o sınıfa girer. Kuran da, incil de insanların kafasını karıştırıp gerçekten farklı olarak tamamen zıt bir hayat bakışı sunmaya odaklıdır.
  En başa dönücek olursak, reptilianlar ve ve Satan(arapçada 'Şeytan' olarak geçer) 'ın ırkı dünya işin içine girmeden önceden beri savaş halindedirler. Satan'ın ırkı insanlar arasında Nordic diye geçer. Satan ve orijinal pagan Tanrıları Orion tarafından olduklarını birçok Spiritüel Sataniste söylemiştir.
  Yine Nordic olarak geçen, ancak başka bölgelerden olanlar da vardır. Örneğin Pleadian lar New Age öğretilerini yaymaya çalışırlar, ancak o öğretilerde yumuşatılmış Hristiyanlıktır.
  EA/Enki/Satan dünyaya ayak basan ilk Tanrılardan biridir. Amaçları dünyayı da kendilerininki gibi gelişmiş bir gezegen haline getirmektir. İnsanları homoerectus halinde bulan Satan'dır, daha sonra genetik mühendisliği ile kendi genlerini de kullanarak günümüz insanını oluşturmuştur.Ancak insanları da tanrılar gibi ölümsüz ve mükemmel yapabilecek gelişmiş genleri aktarmasına izin verilmemiştir, bazı Tanrılar insanların köle olarak hizmet etmelerini istemişlerdir.Daha sonra meşhur sel felaketini meydana getirmişler,ancak başarılı olamamışlardır ve Tanrılar ile insanlar tekrar beraber yaşamaya başlamışlardır. Tanrılar insanlara hem materyal teknolojiyi hem de en ileri düzey teknoloji olan astral teknolojiyi öğretmişlerdir.
  Daha sonra Reptilian saldırısı meydana gelmiştir. Amaçları grilerin gezegenine yaptıklarının aynısıdır: kontrol altına alıp köleleştirmek.
  Grilerin hepsinin düşünceleri tek bir merkezden yönetilmekte ve hepsi çiplidir.
  Düşman saldırdığı zaman önce kütüphaneleri,tapınakları yok etmiştir zira bilginin asıl kaynağı buralardır. Bilgili insanları,druidleri,paganları öldürmüşlerdir. İnsanların biyoelektiriğini (kundalini) base çakrasına mühürlemişler ve gelişmelerini her türlü durdurmuşlardır. Olay bir damarı düğümleyip oradan hiç kan geçmesine izin vermemekle aynıdır. Enerji akışı minimuma indirilmiştir.
  Dinler akıl kontrol programlarıdır, ve dini kitapları çok fazla sübliminal mesaj içerir. Bununla birlikte dini hikayelerin hepsi gerçekte pagan orijinlidir. Kabe bile aslında Şiva tapınağından çalıntıdır https://exposingthelieofislam.wordpress.com/2015/03/26/the-kaaba-originally-a-pagan-temple/
  Reptilianlar daha sonra kendi genleriyle sentezleyerek yeni bir tür oluşturmuşlar, böylece yahudi ırkı doğmuştur. Yahudi geniyle yahudi olmayanların gen farklılığı buradan gelmektedir. Zaten ilk reptilian statülerinin ortaya çıkış zamanıyla yahudilerin ortaya çıkış yılının çakıştığı söylenir. Bununla birlikte, Satan'ın kendisi de her zaman yahudilere düşman olmuştur:"Israel is going to get what she deserves!"
  -Satan
  Regarding the Jews:"THEY ARE *NOT* MY PEOPLE!" -Satan http://dawn666blacksun.angelfire.com/Main.html
  Firavun Merneptah'ın biyografisine bir bakın isterseniz. Yahudileri öldürmesini ona Ptah (Satan'ın Antik Mısır'daki adı) emretmiştir. Bu arada Yahudiliğin kitaplarına bakıcak olursanız, yahudi olmayanların hepsi 'pagan' olarak geçer ve Satan'ın seed'inden yani soyundan gelmektedirler.
  Masonluğu ele alıcak olursak, orijinleri Antik pagan öğretilerine kadar gider, ancak yahudiler tarafından bozulduğunu yine Satan'ın kendisi söylemiştir: “They have been infiltrated” http://dawn666blacksun.angelfire.com/NEW_WORLD_ORDER.html
  Grilerin Vatican'la anlaşması (para ve güç karşılığında ruhlar) olduğunu da direk Satan'ın kendisi söylemiştir.
  Griler, reptilianların saha ajanıdır, örneğin biz Spiritüel Satanistlere daha dedication yapmadan saldırmaya (genellikle vizyon ve düşünsel) başlamışlardır.
  Rothschild ve rockefeller gibi ailelerin işbirliği içinde olduğu taraf Reptilianlardır. İnsan kurbanını da reptilianlar isterler,zira parazitik canlılardır o enerjiden beslenirler.

  YanıtlaSil
 35. Sikko kardeşim
  https://www.youtube.com/watch?v=Xwzb-ehDOp0&feature=youtu.be&t=1395
  şu videoyu izler misin bir ara

  YanıtlaSil
 36. sikko kardeşim, namazın önemsiz olduğünu tabiki belirtmemişsin ama şahsen benim de bi zamanlar içinde bulunduğum bi yanlışa ister istemez düşmüşsün. o da şu. yalan soylemiyorum, dolandırıcılık yapmıyorum, kimsenin hakkını yemiyorum. o halde namaz kılmamamda bi sıkıntı yok.
  şey gibi bişi bu aslında. sevdiğin biri sana şunu yapma diyor ama sen yapıyorsun. ve sana ceza veriyor. sen cezanı çekiyorsun ve mesele bitiyor.
  ama mesela o sevdiğin kişi sana şunu yap diyor ama sen yapmıyorsun. yapmadığın için de bi cezası yok. bu daha kötü bişi lan. (evet namaz kılmamanın cezası yoktur. çünkü bizzat cezası odur zaten. kılmayarak kendi kendini cezalandırıyorsun yani)
  bir de namazı sadece mana olarak almamak lazım. aynı zamanda maddedir. madde yani beden.
  o alın secdeye değmeli. yer tokatlamalı o alnı.
  küçüklügünü bilmeli insan. bir tek onun karşısında küçülmeli, diğer herşeyin (para, makam, insan, cin, şeytan, melek) karşısında seni üstün tuttuğunu da bilmeli ve büyüklügünü bilmeli aynı zamanda.

  bu arada, bu blogu ilk okurken senin 2015te yazdığın tasavvufla ilgili yazını okumuştum. namaza başladım yazıyordun. beni tetiklemisti açıkcası o. cok ertelemiştim ben de çünkü namazı.

  simdi ben de 2011 e gidip ordaki sikkoya yazıyorum.
  daha sonra okuyacaklar için bi anlamı olur belki:)

  dua ile.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Namaz kılmak bana saçma geliyor kardeşim. Evet, namaz kılmamanda bir sıkıntı yok benim açımdan. Sonuçta ben bir köle değil, insanım. Bu arada ben müslümanım ama namaz kılmayı doğru bulmuyorum.

   Yoo, yapmadığın için cezasının olmadığı bir şeyin nesi kötü olabilir ki eğer vicdan azabı da çekmiyorsan?

   Sil
 37. Kardeşler, reptillian yok diyen, farah yurdozünün belgelerine videolarına bir baksın derim...bu bir...bu kadar dinozor ejderha te göz piramit geyiğinide tarih boyunca heryerde olmasınıda bu hanım kardeşimiz süper açıklıyor...

  YanıtlaSil
 38. Ayrıca şeytan sağdan soldan esterabim yaklaşırcılara da bir bilgi dört elemant mevzuu var ve insanın astral bedenide bu varlıklarca görülüyor bkz predatör hesabı....insanın örneğin ateş elementi yoğunsa şeytan ordan yükleniyo basıyo fan fin fon mesajını yok su yoğunsa ajitasyon intihar fix tarife havaysa forum sitei kurdurtup geyiğe sardırıyor:)

  YanıtlaSil
 39. sümerlerin ,mayaların yılan ve dragon şekilli tarih boyu heykelleri mevcut....ayrıca kandan beslendikleri kuranda şeytan kandan girer damarlarda gezinir örneğiyle, ayrıca hz alinin yılan soyundan söz etmesi...ve tanrılar kurban istiyor mevzusunun binlerce yıllık sunaklarda niye sakkudu galima denilip:) kalp çıkarıldığını ve insan kurban edildiğini reptillianlar çok iyi açıklıyor hatta cuk oturuyor birileri canı sıkılıyo diye milyarları kesmediler sanırsam o zekadayız!!!!!mor ve ötesini yazıcam çocuk ağlıyo....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yılan biyoenerjinin/kundalinin sembolüdür, reptilianların değil. Pagan Tanrıları reptilianlarla savaş halindedir, Yahudilerin cohen geni düşmandan gelmektedir. İnsan kurbanı vs yahudilikte vardır. Paganlardaki hayvan kurbanı alegoriktir, zira Tanrıların kurbana ihtiyacı yoktur.

   Sil
  2. Off arkadaş sen ne anlatıyorsun. Kim kimi kesmiş? Eski tarihleri diyorsan çok tanrılı dinlerde tanrıların öfkesini dindirmek için onlar için kurban verilmesi gerektiğine inanılırdı. Bu yüzden de insanlar kurban edilirdi.

   Sil
 40. madem ki salt akıl yürütüyoruz;cinlerin reptilian olma ihtimali kadar tersi de mümkün olabilir..nasıl ki sağ-sol tüm ideolojilerin ardında bu varlıklar var,tek tanrılı olanlar dahil tüm dinlerin ardında da bunların olma ihtimali de geçerlidir..(tabii ki dürüst,saf bir şekilde inananların inançları değerlidir..)
  yani mesele inanmak istediğimizin doğru olduğuna bir anda karar verecek kadar basit değil...

  YanıtlaSil
 41. Cemre, bloğunun zemininde, sağ taraftaki buluttaki göz suretini bilerek mi seçtin?

  YanıtlaSil
 42. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 43. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 44. mucadele suresini yazman çok güzel

  YanıtlaSil
 45. Bır muslumanın uzaylı yoktur demesı dınen sakıncalı cunkı Fatıha da hamd olsun alemlerın! Rabbıne dıye başlıyorsun bu konuyu tartısmaya gerek bıle olmamış..alemler derken daş doprak kastedılmemıs zıra! daş yok mu daş dıye dıye uzaylı kovalayan abıler olayı kavramamış olanlar...zatı son donemde bır ufo vıdeosu cekmeyenı gormeyenı dovuyorlar ..yok uzaylı değıldır o melektır şeytan rıdvan dır dıyen tayfayada! la olum uzaylıya ınanmıyonda varlığa mı normal bakıyon! dıye sorcam! olum onu dusunmedık ya la! dıye gelecek cevaptan tırsıyorum..bu kafayla ve mantık ılen uzaylılar bıze nıye gendını danıştırmıyo artıst mı olum bunlar uzay gemın var dıye adam mı oldun lan dıyen tayfayıda sallamamaları normal kabul edılebılır zıra fazla zıgaran var mı abı! dıyecem bır srıuslu (ıcınden)sprıtuel olarak bızı acamayacaktır..bıknoljı tranferı mrde teeselesı var teknolojı verıp havuc mu alıyorlar!nıye teknolojı verıyon 51.bolge lan olum mıllet acayıp kıllanıyo dıye mı top tufeklen korunuy bu kadar zıyaret var ıspark uyuormu?bız kek mıyız..saatı 7 tl..

  YanıtlaSil
 46. bırde uzaylılar sunnetlı mı? olayına takılan bır tayfa mevcut!hacı uzaylıyı buldunda ..neyse ..sımdı uzaylı dını zedeler durumundan tırsanlara lafım hacı abdestınden suphen varsa nıye namaz kılıyon...addıtıonally (yabancı uzaylı olabılır)))sımdı bır uzaylı gelse sana ben poruksıyanım dese dınden mı doncen!varlık senı kacırıp arastırma yapıyo demek kı mamul kendı uretımı değıl! kopya cekıyo ne tırsıyon hacı bızden farkları yok bır cınlı ye bunlardan versek kopyanın kıralını 20 dolara alıbabada satmazsa bırsey bılmıyorum..hayır ınek fılanda kacırıyorlar kurbana denk mı gelıyor dıye mı sorcan..sahsen benım dınımden suphem yok hamd olsun.ha bırde her turlu cambazlık bızde elın varlıgını begenmıyoruz daha bırbırımıze tahammulumuz yok ırkçılık tavan uzaylı bızle nıye tanışmıyor!sen nıye karıncaylan tanısmıyorsan o da aynı hesap tanışmıyo olabılır .memleketının hayrını dusunmeyen adamlardan evrenın hayrını dusunmesını beklemek ıın bıraz beklıyo olabılırler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arkadaş sen neyin kafasını yaşıyorsun troll müsün?

   Sil
 47. bızım ılgımızı ceken sey merak duygusu..bu uzaylılar ne yer nasıl çıkarır.hangı dızıyı ızler.muhteşem yuzyıl seyredıyorlar mı. guneş sıstemını gecınce saat kaç sorusunun cevabı ne oluyor..bır uzaylı bıze gore sıkıcı duygularıda yokmus..

  YanıtlaSil
 48. duygusuz hıssız bır uzaylı google la muhabbete benzer .sonra ne konuscam yazın koye gıdıyon mu?mu dıycen hayır bıldıgım uzayda tarım da yok.sızın oranın kabağı nasıl dıye soralım ..ne muhabbetı yapacaz .ne yıyo ne ıcıyolar bızı mı yıyolar yanı durum akıllara zarar .ınsan bır zamanda yolculuk ıster ben dırek 1915 çanakkale gıdısım var donusum yok hacı..bız bu toprağı sevdık ..ısın kılıcı onların olsun.alıılarınızın ayarıylan oynatmayın..bız boyle guzelız ..

  YanıtlaSil
 49. biri bana kuranda namaz geçen bir ayet söylesin yaa.çok aradım ama hep sala diye geçiyor bizimkilerde namaz diye tercüme ediyor.arapçada ise dua ile isteme diye tercüme ediliyor yani namaz kılıp dua ile istememi yoksa gönülden dua ile istememi.peygamber efendimizin bir hadisinde ben size yeni bir din için gönderilmedin var olan güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim diyor.namaz sadece islamiyette değil diğer dinlerdede var mesela musa aleyhisselamın çobanla namaz olayı vardır. namazın kılınışı yada eda edilişi nasıldır.yani kısaca olay şu kanaatimce önce güzel ahlaklı olki islamiyetin ilk gereğini yerine getir.

  YanıtlaSil
 50. Sürüngenler diyince aklıma direk Dr. Kanırs (kanırta kanırta) geldi de örümcek adamın eli gelmemişti. Ulan harbiden ince görüyorsun! :) Dr.un amacı da "insandan üstün bir ırk" yaratmaktı.

  Adamlar resmen 'cambaza bak' oyunu oynuyorlar. Çoğunluk bunlarla oyalanırken asıl olayı kaçırıyoruz.

  YanıtlaSil
 51. Oha amk bu reptilian olayı 2011'e mi dayanıyormuş? 2011 yılında bir Illuminati vardı benim bildiğim, reptilian olayını bir 2-3 senedir biliyorum...

  YanıtlaSil
 52. Reptilianlar için yarı insan yarı sürüngen denir, insan değil değil.

  YanıtlaSil
 53. Ya burada yazdıkların basit senaryolar. Adamlar kaplumbağa, doğaları bu zaten nerede yaşamalarını bekliyorsun ki yerüstünde mi? Veya kertenkelelerin imparatorluk kurması doğalarında olan bir şey olabilir. Araştırmak lazım.

  YanıtlaSil
 54. "De ki: “Andolsun, insanlar ve cinler bu Kur’an’ın bir benzerini getirmek üzere toplansalar ve birbirlerine de destek olsalar, yine onun benzerini getiremezler.” Isra Suresi Ben müslümanım ama buna inanamıyorum ve komik geliyor. Allah'a şirk falan koşmuyorum kesinlikle zaten Allah'a şirk koşmak da bu değil veya Allah'a karşı da gelmiyorum ancak ayetlerin benzeri yazılabilir. Çünkü edebiyat denen bir şey var. "De ki; biz sana aklı taşı diye vermedik." Bu bana ait bir söz. Kur'an'daki gibi ihtişamlı olmasa da ben edebiyatçı değilim, yapabildiğim bu kadar. Allah'ın üslubu kullanılarak ayetlerin birebir kopyası oluşturulabilir. Ama burada kastedilen belki içindeki deliller olabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kurani salt bir metin olarak ele alirsan tabiki de benzerini yaparsin. Ancak Kuran katman katmandir. Hangi katmanina vakifsan o katman acar kendini sana. Cevirilerin bir cok olmasi bu sebepledir. Ceviren kisilerin vakif oldugu katmanlarin yorumlarini icerir bu yuzden tam olarak yeterli degildirler, hatta tehlikelidirler. Ancak hic olmamasindan iyidir. Hz.Muhammed(sav) Islamin ilk yillarinda bazi ibadetler konusunda veya kurallar konusunda sahabileri zorlamamasinin sebebi de budur, onlari yavas yavas alistirmistir. Dinimizin reforma ihtiyaci yoktur. Reform degistirmektir. Bizim reforma ihtiyacimiz var. Akilsizlik ve bilgisizliklerimiz konusunda reform yapmaliyiz. Bu dunyaya sadece denemeler(egitimler) icin degil ayni zamanda halife sifatiyla geldik. Halifeligin geregi, muhtac olanlara(her turlu varliga) Allah'in sevgisi ve yardimini ulastirmaliyiz. Halifelik bize ustunluk vermiyor, sadece sorumluluk veriyor. Ustun olan tek varlik Allah'tir.

   Sanmaki aklin var, dusunuyorsun yada yaratiyorsun. Akil da Allahtan fikir de Allahtan. Bunu kaldirabilirsen Adem olursun. Kaldiramayip hikmeti kendinde ararsan Seytan olursun. Icindeki seytani yen. Hak adina da Batini adina da seytanlasabiliriz, isin sirri hikmetin Allah'tan geldigini gorebilmekte. Islam bu yuzden denge ve sadelik dinidir. Islam baska dinlerden ornekler aldigini reddetmez. Cunku Islam Allah'in yegane dininin korunan bir ismidir. Bizler tum peygamber ve gercek inananlarin Musluman olduguna inaniriz. Musluman demek Islama inanan demek degildir.

   Tarihi iyi ogren. Dusunce sistemlerinin kimler tarafindan cikarildigini iyi ogren. Kokenlere inmedigin surece gercekler sadece dayatilan yalanlar olarak kalacaktir. Kokenlere inersen iyi ve kotuyu daha rahat ayirt edebilirsin. Ilmin her turlusunu ogren, sana yasaklanilanlardan koru kendini. Neden kacindigini da ogren, suphen kalmasin kafanda. Supheler imani gucsuz kilar. Islamin cagdaslasmasina ihtiyac yoktur bu caresiz bir sekilde kabullendirildigimiz bir yalan. Sunu unutma, dunya dedigimiz yerde bircok algi mevcut ve bu algilarin her biri kendisini mutlak dogru olarak dayatiyor. Suphesizki Islami da boyle gorme ozgurlugune sahipsin. Bunu boyle gormek sakincalidir sadece, herkesin kaldirabilecegi bir sey degildir. Ancan imani saglamlastirmak icin suphelerinin ustune gitmek iyidir. Unutmaki herkes ihtiyaclari noktasinda sinanir. Ac oku, ilk sureler zaten sana bunu aciklayacak. Ac oku, Kuranin nasil mucizevi oldugunu gor. Ac oku, kalbin hazir olunca, o seninle paylasacaktir hikmetini zaten. Tabiki de unutma en yegane ve degerli tek sey Allah'tir. Din, Kitabimiz, Efendimiz hepsi onun Halifesidir sadece.

   Sil
 55. Hem Kuran`da hem de peygamberin hadislerinde dedikodu ve iftiranın namaz kılmamaktan defalarca daha fazla büyük bir günah olduğu buyruluyor mu cidden? Eğer öyleyse ayet verirsen sevinirim çünkü genelde hocalar namaz kılmamanın en büyük günah olduğundan, ilk önce namaz ile sınava tabii tutulacağından bahsediyorlar. Eğer namazı geçiyorsan gerisi o kadar da önemli değilmiş.

  YanıtlaSil
 56. Hem Kuran`da hem peygamberin hadislerinde dedikodu ve iftiranın namaz kılmamaktan defalarca daha fazla büyük bir günah olduğu buyruluyor mu cidden? Çünkü genelde hocalar en büyük günahlardan birinin namaz kılmamak olduğunu daha doğrusu ilk önce namazdan sorguya çekileceğimizi eğer namaz tamamsa gerisinin o kadar da önemli olmadığını söyler.

  YanıtlaSil
 57. Imaninizi guclendirin kardeslerim. Namaz bizi bu varliklarin saldirilarindan koruyan yegane ibadetimizdir. Ancak sekilsellikten ote kalpten hissedip Allah'a boyun egmeniz sizin icin daha hayirlidir. Bakiniz gecmisimizi bilmiyoruz. Atalarimiz ne tur zorluklarla mucadele etti, kimler tarafindan nasil bu hale getirildik bilmiyoruz. Kitabimiz bize bu durumu acikliyor acin okuyun. Hak ve Batilin savasi kiyamete kadar surecek, hicbiri bir birine ustun gelemeyecek. Islama inanmaniz yada Islam ibareli kimliklerle dogmaniz sizi Musluman yapmiyor. Muslumanin anlami boyun egen demektir. Boyun egmekten kasit, Allah'in tum sifatlarini kabul eden ve ona inanan demektir. Kitapimizda yegane Muslumanlarin Islama inananlar olmadigi da yazar. Hristiyan ve Yahudilerin de aralarinda Musluman yani tek bir Allah'a inananlar vardir. Bolunmememiz dik durmamiz gerekiyor. Bu bahsetmis oldugunuz varliklarin tek bir gucu var. O da bize vesvese vermeleri. Vesvese ve ic sesi birbirinden ayirmamiz gercekten cok zordur. Bunun icin kalp gozunu acmaniz gerekmekte. Kalbinizle hissedip ayirtedeceksiniz. Ama en onemlisi de calismaya ve okumaya devam edeceksiniz. Hayatlarinda bu asamaya gelmis olanlar zorlu denemelere maruz kalicaklar. Korkmayin. Korku bu varliklarin istedigi sey. Beslenmelerinin otesinde korkan adem ogullarini kolay bir sekilde yonlendirebiliyorlar. Ne icin mi yonlendiriyorlar yoldan cikmak icin. Yoldan cikan kisi saldiriya daha acik hale geliyor. Saldiri ne peki? Sizin icinize girmek. Bir cogumuzun icinde mevcut bir kac tane vardir zaten. Ancak dikkat edin kotrolu ele almasinlar. Islamin sade bir yasami ve dengeyi onermesinin sebebi budur. Bu varliklar bizden once bu hayatlari yasayip iclerindeki gucu kotrol etmesini ogrenemeyen Cehennem ahalisidir. Korkmayin! Sizler Hz.Adem'in torunlarisiniz. Yaptiginiz hatalari kabullenin ve telafi etmeye calisin. Allah'in en buyuk sifatlarindan biri de Gafur(affedici) olmasidir. Ama unutlayin Allah sadece kendine karsi islenen gunahlari affeder, eger kul hakki aldiysaniz bunun affini veya kefaletini o kula odemelisiniz. Kurani okuyun, okutun. Evet cevirilerle ilgili sorunlar vardir ancak bu mesaji degistirmez. Her farkli ceviride Kuranin farkli katmanlarini kesfedersiniz. Bahaneler sizi durdurmasin. Yetmiyorsa Arapca ogrenmeye baslayin. Okuyun ve okutun. Ilk sure olan Bakara suresini okumaya baslayinca simdiye kadar neden okumadiginizin cevabini Kuran sizinle paylasacak zaten. Herkes kendi imanindan mesuldur. Baskalarinin veya imanli bildiginiz kisilerin yanlis davranislari sizleri hak yolundan ayirmasin. Korkmayin, okuyun. Supheniz mi var? Okuyun. Korktunuz mu? Okuyun. Bir kere kalbiniz acildi mi Kuran mucizelerini size gosterecektir.

  YanıtlaSil
 58. Analiz yapmaya atalarimizin hatalarini bulmaya cok merakliyiz. Bunun tabikide bazi realiteyle ilgili sebepleri var. Bulundugumuz politik durumlar yasadigimiz acilar gibi. Ancak okumadigimiz arastirmadigimiz icin sadece bize dogru diye dikte edilen seylere gore yorum yapiyoruz. Bilgi size ne kadar dogru bir insandan geliyor bunu sorgulayin. Kula yada metalara degil Allah'a inanin. Bir kere onun kapisindan girdiniz mi? gercek Musluman oldunuz mu onun mucizelerine tanik olmaya baslayacaksiniz. Unutmayin, hatasini kabullenmeyip sucu Allah'a atan Seytan, hatasini kabullenip af dileyen Hz.Adem(as)dir. Seytanlasmayin, Ademlesin. Okuyun, okutun, helal yiyin, helal yedirin, gonul alin, gonul verin, bol bol sukredin ve zikredin. Allah her an bizimle, onun planlari bizi egitmek uzerine. Sadece biz degil tum alemleri egitmek uzerine. Sahip oldugumuz gercek gucu hayal bile edemezsiniz. Ama henuz hazir degiliz, hazirlaniyoruz. Hazir olanlar cennete kabul edilecekler, hazir olmayanlarin bir kismi aci yoluyla cehennemde islah edilecek. Korkmayin, kilici saglam yapan dovuldugu atesin sicakligidir, sizler pogaca degilsiniz, demirden yapilmissiniz, ates sizi yakmak icin degil saglamlastirmak icin var. Son olarak herseyin en iyisini suphesiz Allah bilir, onun planlari suphesizki gerceklesecek, asil soru bu gerceklesirken sen hangi tarafta olacaksin. Baskalarini yada dunyadaki olaylari bahane ederek kendini harcama. Icine don, Allah'ina don. Paylas, arzu etme, ihtiyacin kadarinla gecin. fazlasini baska ihtiyac sahibine ver. En iyi bildigin isi en iyi bilen diye gosterilecek kadar iyi ogren. Gosterilmek icin degil, yararli olmak icin calis. Birak onlar saraylarinda, altinlarinda keyif sursun, gozlerini kaparken vicdanin rahat oldugu surece kazanan sensin. Metalar seni yonetmesin, sen onlari yonet. Allah'in bu dunyadaki halifesi olma sifatimizin hakkini ver. Bu kadar guce sahip olmanin sorumlulugunu yerine getir. Sana dayatilmis arzulara tapma, put demek sadece Tanri diye taptigin sekiller degildir. Gereginden fazla onem verdigin hersey herkes birer puttur. Yaratilani sev Yaratandan oturu. Mulkun gercek sahibine sukret, kullarina degil. Ve unutma Allah sevdigi kullarini daha fazla test eder. Her zorlugun belli bir dayanma suresi vardir. Testi gectigin anda mukafatin seni bekliyor olacak bunu unutma. Inanmak kelimesi gunumuzde ici bosaltilmis anlamiyla insanlari supheye sevk edici sekilde yansitiliyor. Sana dayatilan anlamlari degil, kalbinin kapilarini acan anlamlari dinle. Gercek inanmayi kesfettigin vakit zaten Kuranin sirlari sana acilacaktir. O zaman ne kadar cocukca dusundugunu ve ne kadar az sey bildigini goreceksin. Sunu asla unutma, dusmanlarimiz sayet yeteri kadar guzlu olsaydi zaten bizi coktan ortadan kaldirirlardi. Boyle bir gucleri yok. Bunu bize inandirmaya calisiyorlar sadece. Guclu ol, Imanli ol, bilgili ol, ADEM OL.

  Saygilar

  Bir Dost

  YanıtlaSil
 59. Thank you very much for seeing 밤알바 information.
  Thank you very much for seeing 밤알바 information.
  Thank you very much for seeing 밤알바 information.
  Thank you very much for seeing 밤알바 information.
  Thank you very much for seeing 밤알바 information.

  YanıtlaSil
 60. 이 웹 사이트를 살펴 보았는데 훌륭한 정보가 많이 있다고 생각합니다 먹튀검증

  YanıtlaSil
 61. Great post i must say and thanks for the information. Education is definitely a sticky subject. However, is still among the leading topics of our time. I appreciate your post and look forward to more. 먹튀검증사이트

  YanıtlaSil
 62. It is somewhat fantastic, and yet check out the advice at this treat. 안전놀이터

  YanıtlaSil
 63. Very informative post ! There is a lot of information here that can help any business get started with a successful social networking campaign ! buy traffic

  YanıtlaSil
 64. If you want to be successful in weight loss, you have to focus on more than just how you look. An approach that taps into how you feel, your overall health, and your mental health is often the most efficient. Because no two weight-loss journeys are alike, we asked a bunch of women who’ve accomplished a major weight loss exactly how they did it 토토

  YanıtlaSil
 65. Very informative post ! There is a lot of information here that can help any business get started with a successful social networking campaign ! 토토사이트

  YanıtlaSil
 66. Cool you write, the information is very good and interesting, I'll give you a link to my site. diseño grafico tijuana

  YanıtlaSil
 67. After reading your article I was amazed. I know that you explain it very well. And I hope that other readers will also experience how I feel after reading your article windshield replacement san diego

  YanıtlaSil
 68. Yavoo, I recently came across your article and have been reading along. I want to express my admiration of your writing skill and ability to make readers read from the beginning to the end. I would like to read newer posts and to share my thoughts with you. Seo Gatineau

  YanıtlaSil
 69. Writing with style and getting good compliments on the article is quite hard, to be honest.But you've done it so calmly and with so cool feeling and you've nailed the job. This article is possessed with style and I am giving good compliment. Best! 토토사이트

  YanıtlaSil
 70. https://twitter.com/totobobbi Because of this , it truly is superior you can applicable research prior to providing. It will be possible to share larger document that way. 토토사이트

  YanıtlaSil
 71. If you want to play mega888 online slot and casino can visit this trusted mega888 website 2021. One of the most popular and trusted online slot games for many customers is mega888 malaysia this game is available for Android & IOS it is also the oldest games around it, and easy to download from other online slot games, is also one of the slot casino website online in the most popular and popular online poker table in Malaysia. https://www.gamersofperu.com/how-to-win-mega888-in-simple-ways/

  YanıtlaSil
 72. I cannot thank you enough for the blog. Much thanks again. Really Great. 검증업체

  YanıtlaSil
 73. Very informative post ! There is a lot of information here that can help any business get started with a successful social networking campaign ! 먹튀검증

  YanıtlaSil
 74. I like viewing web sites which comprehend the price of delivering the excellent useful resource free of charge. I truly adored reading your posting. Thank you! 토토사이트

  YanıtlaSil
 75. 이 게시물은 정말 대단합니다. 이 게시물이 정말 마음에 듭니다. 내가 오랫동안 읽은 여러 게시물 중에서 주목할 만하다. 이 괜찮은 게시물을 위해 흔들립니다. 진심으로 환영합니다! 먹튀검증

  YanıtlaSil
 76. Thank you! Glad to hear this news and can't wait to try the service. 먹튀검증

  YanıtlaSil
 77. Just saying thanks will not just be sufficient, for the fantasti c lucidity in your writing. I will instantly grab your rss feed to stay informed of any updates. 먹튀폴리스

  YanıtlaSil
 78. It's so interesting.카지노사이트Let's enjoy it together.

  YanıtlaSil
 79. Hello
  Thank you for giving me useful information.
  Please keep posting good information in the future
  I will visit you often. Thank you.
  I am also running the site. 안전놀이터 This is a related site, so please visit once.
  Have a niceday!

  YanıtlaSil
 80. It's always a pleasure to read your magnificent articles on this site. You are among the top writers of this generation, and there's nothing you can do that will change my opinion on that. My friends will soon realize how good you are. 토토사이트

  YanıtlaSil
 81. I was surfing net and fortunately came across this site and found very interesting stuff here. Its really fun to read. I enjoyed a lot. 토토사이트 Thanks for sharing this wonderful information.

  YanıtlaSil
 82. What a post I've been looking for! I'm very happy to finally read this post. 토토커뮤니티 Thank you very much. Can I refer to your post on my website? Your post touched me a lot and helped me a lot. If you have any questions, please visit my site and read what kind of posts I am posting. I am sure it will be interesting.

  YanıtlaSil
 83. Hello
  Thank you for giving me useful information.
  Please keep posting good information in the future
  I will visit you often. Thank you.
  I am also running the site. 메이저놀이터 This is a related site, so please visit once.
  Have a niceday!

  YanıtlaSil
 84. I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually I visit your 안전놀이터 and get updated through the information you include but today’s blog would be the most appreciable. Well done!Hello ! I am a student writing a report on the subject of your post.Your article is an article with all the content and topics. I've ever wanted . Thanks to this, it will be of great help to the report I am preparing now.Thanks for your hard work. And if you have time, please visit my site as well. The site name is 토토사이트.

  YanıtlaSil
 85. Your information was very useful to me. That's exactly what I've been looking for 메이저토토사이트! What a post I've been looking for! I'm very happy to finally read this post about 메이저사이트. Thank you very much. Your post was a great help to me. If you are interested in the column I wrote, I would appreciate it if you visit my site .

  YanıtlaSil
 86. It's really great. Thank you for providing a quality article. There is something you might be interested in. Do you know 바카라사이트? If you have more questions, please come to my site and check it out!

  YanıtlaSil
 87. Your writing is perfect and complete. However, I think it will be more wonderful if your post includes additional topics that I am thinking of. I have a lot of posts on my site similar to your topic. Would you like to visit once? 토토커뮤니티

  YanıtlaSil
 88. While looking for articles on these topics, I came across this article on the site here. As I read your article, I felt like an expert in this field. I have several articles on these topics posted on my site. Could you please visit my homepage? 우리카지노

  YanıtlaSil
 89. Hey, you used to write fantastic, but the출장마사지

  last several posts have been kinda boring… I miss your tremendous writings. Past several posts are just a little bit out of track! come on!

  YanıtlaSil
 90. Hello
  Thank you for giving me useful information.
  Please keep posting good information in the future
  I will visit you often. Thank you.
  I am also running the site. 메이저놀이터 This is a related site, so please visit once.
  Have a niceday!

  YanıtlaSil
 91. I like the data. I've been using this stuff lately.먹튀검증

  YanıtlaSil
 92. First of all, thank you for your post. Your posts are neatly organized with the information I want, so there are plenty of resources to reference. I bookmark this site and will find your posts frequently in the future. Thanks again ^^ 바둑이사이트

  YanıtlaSil
 93. A very awesome blog post. We are really grateful for your blog post. combat, law enforcement You will find a lot of강남오피

  approaches after visiting your post. I was exactly searching for. Thanks for such post and please keep it up. Great work

  YanıtlaSil
 94. I look forward to working with you. Guess I will just bookmark this site. 토토존

  YanıtlaSil
 95. I'll come often. Great work! This post is invaluable 토토프레이

  YanıtlaSil
 96. I got a web site from where I be capable of really obtain valuable information regarding my study and knowledge.
  Great Article… Good Job… Thanks For Sharing…

  Website:강남출장안마

  YanıtlaSil
 97. HI~whoah this blog is fantastic i really like reading your articles. Stay up the great paintings! You realize, a lot of persons are hunting around for this information, you could help them greatly.검증놀이터

  YanıtlaSil
 98. Thank you so much for the very informative information, and I'll come by again next time, let's share some good information.메이저토토사이트

  YanıtlaSil
 99. This site seems to inspire me a lot. Thank you so much for organizing and providing this quality information in an easy to understand way. I think that a healthy era of big data can be maintained only when such high-quality information is continuously produced. And I, too, are working hard to organize and provide such high-quality information. It would be nice to come in once and get information. 먹튀검증

  YanıtlaSil
 100. As I am looking at your writing, I regret being unable to do outdoor activities due to Corona 19, and I miss my old daily life. If you also miss the daily life of those days, would you please visit my site once? My site is a site where I post about photos and daily life when I was free.토토커뮤니티

  YanıtlaSil
 101. Easily, the article is actually the best topic on this registry related issue. I fit in with your 토토사이트 and will eagerly look forward to your next updates. Just saying thanks will not just be sufficient, for the fantastic lucidity in your writing. I will instantly grab your rss feed to stay informed of any updates

  YanıtlaSil
 102. I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually I visit your 메이저토토사이트 and get updated through the information you include but today’s blog would be the most appreciable. Well done!

  YanıtlaSil
 103. I'm so happy to see such a good article after a long time, so I'd appreciate it if you gave me more information.안전놀이터

  YanıtlaSil
 104. want to leave a little comment to support and wish you the best of luck.
  we wish you the best of luck in all your blogging enedevors.인천오피

  YanıtlaSil
 105. As I am looking at your writing, 온라인바둑이 I regret being unable to do outdoor activities due to Corona 19, and I miss my old daily life. If you also miss the daily life of those days, would you please visit my site once? My site is a site where I post about photos and daily life when I was free.

  YanıtlaSil
 106. That's so nice.먹튀검증I want you to see if it's this good.

  YanıtlaSil
 107. It's amazing that you figured all this out on your own, and I need to learn how to do it like you.먹튀검증

  YanıtlaSil
 108. This is one very interesting post. I like the way you write and I will bookmark your blog to my favorites.메이저놀이터

  YanıtlaSil
 109. Nice information, valuable and excellent design, as share good stuff with good ideas and concepts.먹튀검증커뮤니티

  YanıtlaSil
 110. This is my first time i visit here. I found so many entertaining stuff in your blog, especially its discussion. From the tons of comments on your articles, I guess I am not the only one having all the leisure here! Keep up the good work. I have been meaning to write something like this on my website and you have given me an idea. 온라인포커

  YanıtlaSil
 111. It's been a while since I've read this heart-throbbing post.사설토토사이트 I look forward to your kind cooperation.

  YanıtlaSil
 112. I don't think I've seen so many wonderful writings in my life, but today is the best day.먹튀검증사이트

  YanıtlaSil
 113. You're getting to know the truth. I'm gonna have to come by more often.안전토토사이트

  YanıtlaSil
 114. I always think about what is. It seems to be a perfect article that seems to blow away such worries. 안전메이저놀이터 seems to be the best way to show something. When you have time, please write an article about what means!!

  YanıtlaSil
 115. First of all, thank you for your post. Your posts are neatly organized with the information I want, so there are plenty of resources to reference. I bookmark this site and will find your posts frequently in the future. Thanks again ^^ 토토사이트

  YanıtlaSil
 116. That's a great article! The neatly organized content is good to see. Can I quote a blog and write it on my blog? My blog has a variety of communities including these articles. Would you like to visit me later? 메이저안전놀이터

  YanıtlaSil
 117. Every weekend i used to go to see this site, as i want enjoyment 안전놀이터, since this this site conations genuinely fastidious funny data too.

  YanıtlaSil
 118. As soon as I noticed this internet site I went on reddit to share some of the love with them. 먹튀

  YanıtlaSil
 119. I have recently started a website, the information you provide on this website has helped me greatly. Thank you for all of your time & work. 먹튀신고

  YanıtlaSil
 120. It's the same topic, but I was surprised that it was so different from my opinion. I hope you feel the same after seeing the writings I have written. 토토사이트

  YanıtlaSil
 121. I would like to thank you for the efforts you have put in penning this site. I’m hoping to view the same high-grade content by you later on as well. In truth, your creative writing abilities has motivated me to get my own, personal website now. 사설놀이터

  YanıtlaSil
 122. Attractive section of content. I simply stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I acquire in fact enjoyed
  account your blog posts. Anyway I’ll be subscribing
  on your augment or even I success you access constantly quickl

  Also visit my site:부산오피

  YanıtlaSil
 123. Really no matter if someone doesn't be aware of after that its up to other users that they will help, so here it takes place 토토사이트추천.

  YanıtlaSil
 124. There are many ways to earn money from web pages at home. If you want to know how, take a link to the web page..먹튀사이트

  YanıtlaSil
 125. given person wants to succeed in business and get some handsome returns at all times. Due to this fact, business people 토토사이트검증

  YanıtlaSil
 126. given person wants to succeed in business and get some handsome returns at all times. Due to this fact, business people will 안전놀이터

  YanıtlaSil
 127. I am very impressed with your writingsex I couldn't think of this, but it's amazing! I wrote several posts similar to this one, but please come and see!

  YanıtlaSil
 128. Hi there colleagues, its wonderful paragraph on the topic of tutoringand completely explained,
  keep it up all the time.부산오피

  YanıtlaSil
 129. That's amazing. I grow up watching this. Appreciate you I can grow up with. Please continue to do well and always do well 토토커뮤니티

  YanıtlaSil
 130. Plz answer back as I’m looking to construct 먹튀검증 but I believe it will help a lot in my country

  YanıtlaSil
 131. That's a really good piece of data. Amazing 먹튀검증 Your post has really helped me a lot

  YanıtlaSil
 132. I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great.
  I don't know who you are but certainly you are going to a famous blogger if you aren't already ;) Cheers!

  YanıtlaSil
 133. That's a really impressive new idea! 안전한놀이터 It touched me a lot. I would love to hear your opinion on my site. Please come to the site I run once and leave a comment. Thank you.

  YanıtlaSil
 134. This is very interesting, You are a very professional blogger. I’ve joined your feed and look ahead to seeking more of your excellent post. Additionally, I’ve shared your web site in my social networks. 토토검증

  YanıtlaSil

 135. That is a very good tip especially to those new to the blogosphere.
  Short but very accurate info… Appreciate your sharing this one. A must read post.

  My web site - 휴게텔


  (jk)


  YanıtlaSil
 136. Your explanation is organized very easy to understand!!! I understood at once. Could you please post about 사설토토 ?? Please!!

  YanıtlaSil
 137. Looking at this article, I miss the time when I didn't wear a mask. Kèo nhà cái Hopefully this corona will end soon. My blog is a blog that mainly posts pictures of daily life before Corona and landscapes at that time. If you want to remember that time again, please visit us.

  YanıtlaSil
 138. Hello, I'm happy to see some great articles on your site. Would you like to come to my site later? My site also has posts, comments and communities similar to yours. Please visit and take a look 메이저놀이터

  YanıtlaSil
 139. Of course, your article is good enough, 먹튀검증 but I thought it would be much better to see professional photos and videos together. There are articles and photos on these topics on my homepage, so please visit and share your opinions.

  YanıtlaSil
 140. Wonderful beat ! I wish to apprentice while you amend
  your web site, how can i subscribe for a blog site? The account helped me a acceptable deal.
  I had been a little bit acquainted of this your broadcast
  provided bright clear idea. 부산오피
  Somebody necessarily assist to make critically articles I would state.
  That is the first time I frequented your websitye page and to
  this point? I amazed with the research you made to create this particular submit incredible.
  Magnificent task!


  YanıtlaSil
 141. Your article was very impressive to me. It was unexpected information,but after reading it like this Kèonhàcái, I found it very interesting.

  YanıtlaSil
 142. What a post I've been looking for! I'm very happy to finally read this post. 토토사이트 Thank you very much. Can I refer to your post on my website? Your post touched me a lot and helped me a lot. If you have any questions, please visit my site and read what kind of posts I am posting. I am sure it will be interesting.

  YanıtlaSil
 143. I've been searching for hours on this topic and finally found your post. 메이저안전놀이터, I have read your post and I am very impressed. We prefer your opinion and will visit this site frequently to refer to your opinion. When would you like to visit my site?

  YanıtlaSil
 144. I am not speaking about totally free pens and espresso mugs
  using your emblem to them, I am speaking in regards to the digital immediate obtain supplies.
  In the last a few years, it is now possible, due to the boom inside the on the web industry.
  Check out the bingo reviews to get additional information regarding particular online bingo site and you will earn extensive money.풀싸롱  YanıtlaSil
 145. When did it start? The day I started surfing the Internet to read articles related to . I've been fond of seeing various sites related to 먹튀검증 around the world for over 10 years. Among them, I saw your site writing articles related to and I am very satisfied.

  YanıtlaSil
 146. Hello, I read the post well. 안전놀이터추천 It's a really interesting topic and it has helped me a lot. In fact, I also run a website with similar content to your posting. Please visit once

  YanıtlaSil
 147. I've been troubled for several days with this topic. Kèonhàcái, But by chance looking at your post solved my problem! I will leave my blog, so when would you like to visit it?

  YanıtlaSil
 148. Exceptional post however , I was wanting to know if you could write a litte more on this topic? I’d be very thankful if you could elaborate a little bit further. Thanks 사설토토사이트

  YanıtlaSil
 149. I wanted to thank you for this excellent read!! I definitely loved every little bit of it. I have you bookmarked your site to check out the new stuff you post. 먹튀검증 I am writing on this topic, so I think it will help a lot. I leave my blog address below. Please visit once.!

  YanıtlaSil
 150. Great work! That is the type of information that are meant to be shared
  around the net. Shame on the seek engines for no longer positioning this publish upper!
  Come on over and discuss with my site . Thanks 강남오피


  YanıtlaSil
 151. We stumbled over here by a different website and thought I might check things out. I like what I see so now i am following you. Look forward to finding out about your web page again. 안전놀이터모음

  YanıtlaSil
 152. Thanks for your marvelous posting! I actually enjoyed reading it, you could be
  a great author.I will remember to bookmark your blog and will
  eventually come back from now on. I want to encourage you to continue your great
  writing, have a nice weekend!

  Website:카지노


  YanıtlaSil
 153. When did you start writing articles related to ? To write a post by reinterpreting the 메이저안전놀이터 I used to know is amazing. I want to talk more closely about , can you give me a message?

  YanıtlaSil
 154. Excellent Blog! I would like to thank for the efforts you have made in writing this post. I am hoping the same best work from you in the future as well. I wanted to thank you for this websites! Thanks for sharing. Great websites 메이저토토추천

  YanıtlaSil
 155. Hello, I am one of the most impressed people in your article. 메이저토토사이트 I'm very curious about how you write such a good article. Are you an expert on this subject? I think so. Thank you again for allowing me to read these posts, and have a nice day today. Thank you.

  YanıtlaSil
 156. You made such an interesting piece to read, giving every subject enlightenment for us to gain knowledge. Thanks for sharing the such information with us to read this. 메이저놀이터

  YanıtlaSil
 157. It is my first visit to your blog, and I am very impressed with the articles that you serve. Give adequate knowledge for me. Thank you for sharing useful material. I will be back for the more great post. 먹튀검증사이트 But by chance looking at your post solved my problem! I will leave my blog, so when would you like to visit it?!

  YanıtlaSil
 158. Hello ! I am the one who writes posts on these topicssex I would like to write an article based on your article. When can I ask for a review?

  YanıtlaSil
 159. Someone necessarily help to make significantly articles I would state.
  This is the first time I frequented your website page and thus far?
  Visit my site :: 대구오피

  YanıtlaSil
 160. I’m very pleased to discover this site. I want to to thank you for ones time for this particularly wonderful read!! I definitely savored every part of it and i also have you saved as a favorite to see new information on your blog. 메이저토토사이트

  YanıtlaSil
 161. This is one very interesting post. I like the way you write and I will bookmark your blog to my favorites. 사설토토사이트

  YanıtlaSil
 162. This post is really magnificent. I really like this post. It is one of the best posts that I ve read in a long time. Thanks a lot for this really good post. I really appreciate it 메이저토토

  YanıtlaSil
 163. Thank you so much for such a well-written article. It’s full of insightful information. Your point of view is the best among many without fail.For certain, It is one of the best blogs in my opinion. 안전놀이터추천

  YanıtlaSil
 164. I think this is an informative post and it is very useful and knowledgeable. therefore, I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article :D 안전놀이터순위

  YanıtlaSil
 165. What a post I've been looking for! I'm very happy to finally read this post. 토토커뮤니티 Thank you very much. Can I refer to your post on my website? Your post touched me a lot and helped me a lot. If you have any questions, please visit my site and read what kind of posts I am posting. I am sure it will be interesting.

  YanıtlaSil

Bu blog'a yapılan her yorum, o yorumun sahibini bağlar. Ayrıca makaram sarı bağlar.

3. şahsa hakaret olmadığı müddetçe asla yorum silmem. "Bu yorum yazar tarafından silindi" ibaresi, eğer o yorumu yazan kişi kendi yorumunu sildiyse çıkar.