Okunması şart makaleler:

Tasavvuf ve Tarikatlardan Yeni Dünya Dinine: Bölüm 1 ve Bölüm 2
Komünizm, Kızıl Devrim, Sovyetler Birliği ve Şirketler
İnsan, Din ve Kuran
Bu da amme hizmeti: Okunması Gereken Kitaplar Listesi

Bir Başka Din: Tasavvuf kitabı çıktı; internet'ten sipariş etmek için kitapyurdu link'i.

YENİ: Youtube'daki hodor hodor konuşmalarım için buradan alalım.

28 Nisan 2012 Cumartesi

Türkçe September Clues

Türkçe September Clues yayında sevgili kaynatasızlar.Simon'ın bir sözü var bu belgeselle ilgili ki bence konuyu kesinlikle özetliyor: "Bu araştırmadaki gerçekleri görmezden gelmek, planı hazırlayanlar dışında kimseye bir şey kazandırmayacaktır."

Evet Simon, haklısın, hep haklıydın.

Ben 11 Eylül'le ilgili o aylar süren 2 yazıyı yazmadan önce Simon'ın bulduklarına zıt olarak neler ileri sürmüşler, antitezler nelerdir, onları da merak ettim ve taradım. Bunun sonucunda yaptıkları şeyin ya onca ispata rağmen bütün konuyu "ulan koca Amerika böyle hata mı yapar?" diye embesilce çizip atmak ya içerisindeki birkaç tartışmalı tespitten yola çıkarak bütün çalışmayı karalamak ya da Simon’ın kişiliğine saldırmak olduğunu gördüm. O yazdığım 2 yazı ise benim için bir nevi sosyal deney gibiydi. Simon’la aynı tepkileri alıp almayacağımı merak ediyordum. Ve evet, sonuç aynıydı zira insanoğlu basittir, dünyanın neresinde olursan ol öküz insan yine öküz insandır.

Sana söylüyorum kaynatasız; sağcı solcu, müslüman ateist, şeriatçı laik, her kim olursan ol, bu belgeseli önyargısız seyret, sadece 1,5 saatini ayıracaksın, nelere harcamıyorsun ki 1,5 saatini? Ben şahsen, bu belgeselde anlatılan neredeyse tüm tespitlerin sağlamasını orijinal TV arşivlerinden de yaptım, bir kısmını da yazılarımda açıkladım. Simon Shack adındaki bir İtalyan, olayın dışında olmasına rağmen neredeyse her şeyi çözmüş durumda. Ve Alex Jones gibi kimi ünlü gazeteciler, Simon'ın keşfettiği bu "aksi ispat edilemez" gerçekleri görmezden gelmekte veya içi boş argümanlarla reddetmekteler.

Üzgünüm sevgili dünya, fakat 11 Eylül 2001 tarihinde hepiniz kandırıldınız.

Üzgünüm sevgili dünya, fakat 11 Eylül 2001 tarihli olaylar bahane edilerek ABD, hiç var olmayan kitle imha silahlarının peşinde milyonlarca Iraklı ve Afgan'ın ölümüne yol açtı.

Üzgünüm sevgili dünya, siz içerisinde cebelleştiğiniz küçük egonuzun derdindeyken, birileri hızla yol alıyor.

Bu belgeselin çevirisine yardım etmek isteyen yüzlerce kişiden mail aldım, birçoğuna cevap veremedim kusuruma bakmayın kaynatasızlar, hepsine yetişmek için baya baya sekreter tutmam lazımdı mına koyim. Herkesin çorbada tuzu olsun diye 50-100 cümle arası pay ettim, sonra İngilizce’si iyi bir kaynatasızla tümünü gözden geçirdik çevirinin. 30’dan fazla kişinin payı var bu çeviride. Çok sembolik bir iş, kimsenin 50 cümle çevirmekle kolu yorulmadı, fakat yine de güzeldi. Sağolun kaynatasızlar. 

Sizden ricam, bu belgeseli olabildiğince insana ulaştırın, zira 2-3 tartışmalı tespitiyle bu belgesel olayı komple çözmüş durumda. Milletin sıçtığı bokta hata arayan vasıfsız dangalaklara değil, Simon’ın anlattıklarına kulak verin.

Herkese sevgiler, mocok.


8 yorum:

 1. Kesinlikle seyredin, seyrettirin. Bura yoruma kapalı, Youtube'u sikertebiliriz ama ehehe. Mocok.

  YanıtlaSil
 2. videonun linki var mı hidemyass'le izlemek için malum youtube kapalı

  YanıtlaSil
 3. Admin sen herhalde bu edepli cevapları görmemişsin.
  http://www.youtube.com/playlist?list=PLN_hO1-iDNs9BtBT9WYXs4KHZVflKOHgg

  YanıtlaSil
 4. Micheal,bazı konularda danışmak,konuşmak ve tartışmak amacıyla görüşmek isterim.Biz bir kaç kafadar belgesel çekmeyi planlıyoruz,sinema tv mezunları olarak bu vesile ile de senin fikirlerinden yararlanmak istiyoruz.Bizimle görüşürsen çok mutlu oluruz şayet İnşaallah iletişime nasıl geçebilirim seninle...

  YanıtlaSil
 5. Parça parça izlememişmiydik zaten önceki konularda? Bir de bütün olarak izleyeceğim ve paylaşacağım. "Farkında" olan insanlar var. Sen de bu bloğu bir Simon daha kazanabilmek için kurdun zaten, başarıyorsun da emin ol.

  Komik olan ne biliyormusun? Dediğin gibi hayali silahlar için işgal yaptılar; fakat o yıllarda bangır bangır nükleer silah barındıran ve araştırmalar yapan K. Kore için hiçbir şey söylemedi o amerika... Ancak bugün kıpırdanmalar var. Belkide sırası geldiği içindir, kim bilir.

  Cengiz Özakıncının 'Euro-Dolar Savaşı' adlı kitabında Irak işgaline farklı bir bakış açısı getiriyor. Okumanı tavsiye ederim. Özetle Irak dünyadaki petrol rezervlerinin pay olarak en yükseğine sahip ülkelerden biridir ve Saddam 2000 yılında(idi sanırım) petrol ticaretini dolardan euroya çevirme kararı alıyor. O günlerde euro daha yeni oluşmuş bir para birimi, zarar ediyor fakat amacı amerikanın bu konudaki tekelini kırmaktı; can damarını kesmekti. Efendisini ısıran her köpek gibi onun da akıbeti aynı oldu. Tıpkı Londraya V1-2 roketlerini atan Hitler gibi...

  Bu işgalin iki sonucu oluyor. Amerika hem bölgedeki petrol kuyularına sahip olur (yada kukla yönetimlere devrediyor) hem de Venezuella gibi, OPEC gibi ülke ve kurumların euroya geçerlerse başlarına ne geleceğini gösteriyor. Bu uğurda savaş karşıtı başkanlarını (Clinton idi sanırım) indirip Bushu bile getiriyor başa.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "Euro olsa ne olacak, amerika parası neyse öder alır." diyecek arkadaşlara bir hatırlatma yapayım; amerika dolar denen parayı sadece KAĞIT VE MÜREKKEP maliyetine basıyor.

   Uzun uzun yazmayacağım, okuyun:

   https://gizliilimler.tr.gg/Bilinen-Tarihin-Bilinmeyen-Yanlar%26%23305%3B-d--D.ue.nyay%26%23305%3B-Y.oe.neten-Rotschild-Ailesi.htm

   Sil
  2. Şöyle demek çok da yanlış olmayacak sanırım: "Bizim için Atatürk ne ise Amerika için de JF Kennedy oydu."

   Sil

Bu blog'a yapılan her yorum, o yorumun sahibini bağlar. Ayrıca makaram sarı bağlar.

3. şahsa hakaret olmadığı müddetçe asla yorum silmem. "Bu yorum yazar tarafından silindi" ibaresi, eğer o yorumu yazan kişi kendi yorumunu sildiyse çıkar.