Okunması şart makaleler:

Tasavvuf ve Tarikatlardan Yeni Dünya Dinine: Bölüm 1 ve Bölüm 2
Komünizm, Kızıl Devrim, Sovyetler Birliği ve Şirketler
İnsan, Din ve Kuran
Bu da amme hizmeti: Okunması Gereken Kitaplar Listesi

Bir Başka Din: Tasavvuf kitabı çıktı; internet'ten sipariş etmek için kitapyurdu link'i.

YENİ: Youtube'daki hodor hodor konuşmalarım için buradan alalım.

31 Ağustos 2017 Perşembe

Lacivertin Tonları

Akp elbette mağdur edebiyatından besleniyor lakin Akp'nin ve siyasal İslam'ın yıllardır güttüğü bu stratejiye çok da güzel besin kaynağı olan art niyetli bir kitle var. Akp "benim türbanlı bacılarıma eziyet ettiler" diye meydanlarda oy peşinde koşuyor diye, sahiden de ağzından her Allah kelamı çıkan adamı yaftalayan tipler hiç yokmuş ayağına yatacak değilim.

Bunu sadece bir gözlem olarak alın, konu ben değilim: Şu internet'te yıllardır kendi çapında ve tek tabanca bir şeyler yazan adamım. Kendi kabuğuna çekilmiş sıradan bir insan olmama rağmen, sırf şu internet'te hasbelkader biraz göz önündeyim diye sayısız ithama maruz kaldım bugüne kadar. Bunların en aşağılık olanları da "dini gelir kapısı ettin" (ulan tek kuruş para girmedi ki cebime, yuh), "he iyi prim yaptın, iktidar da İslamcı zaten" imaları oldu.

Kendi adıma diyebilirim ki, Allah inancım olmasa, kendimi bu kadar leş tiplerle muhatap edecek kadar yorucu bir işe hayatta girişmezdim.

Mağarada yaşamıyoruz, sosyoekonomik seviyesi nispeten yüksek seküler bir ortamda, eğer oruç tuttuğunuz yahut namaz kıldığınız yahut dindar olduğunuz fark edildiğinde, müthiş bir psikolojik baskıya maruz kalıyorsunuz. Evet genelleme yapıyorum, fakat bu bildiğin oluyor kardeşim, yaptırma o zaman genelleme, kendini kategorize ettirme! Dindarsanız maruz kaldığınız ithamların önemli bir kısmı kendini Freud zanneden embesillerin sizin güçsüz bir karaktere sahip olduğunuz yönündeki yahut cahil/aptal birisi olduğunuz yönündeki imaları oluyor. Bir diğeri de az önce değindiğim gibi, rüzgarın estiği yönde yer alan karaktersiz birisi olduğunuz yönündeki imalar... Bu muameleyi reelde de, sanalda da yıllardır görüyorum, bu muameleden mustarip olan birçok dindar arkadaşım da var. Kimse safa yatmasın.

Evet Akp mağdur edebiyatı üzerinden prim topluyor. Fakat eline fırsat geçse karşısındakini bir kaşık suda boğacak olan müthiş art niyetli ve gerizekalı bir kitle var. Sayıları da hiç az değil. Çok sık kullandığım bir ifade var: "Sizi mutlak değer parantezine soksak, kötülüğe ve aptallığa olan uzaklıklarınız eşit miktarda parantez dışına çıkarsınız"

Akp iktidar uğruna dini kullanıyor, liyakata değil referansa (ne referansı yahut, bildiğin torpile işte) dayalı bir şekilde kadrolaşıyor. Lakin eline fırsat geçse aynısını sen de yapacaksın, bundan zerre kadar şüphem yok.

Yıllardır Akp'nin koyu bir karşıtıyım, lakin bazen de eline imkan geçirememiş bu Akp Jr'ları gördükçe "oh ulan, sana da Akp layık zaten" diye ufak bir tebessüm konuyor yüzüme. Bu kötü kitlenin, çok da güzel layığını bulduğunu düşünüyorum.

Yiyin abi birbirinizi, zira birbirinize layıksınız.

36 yorum:

 1. Sonunda yazı yazmışsın onu da kısa yazmışsın :D

  YanıtlaSil
 2. Hay ağzına sağlık be! Etraftaki ampul kafalardan gına geldi. Tüy bıyıklı bebeler siyasetin s sini bilmez rte kalp taç işaret başka partililere ağız dolusu küfür daha düne kadar annen altını alıyordu sen hayırdır? Hepsi layığını bulmuş. Klavyene kuvvet, daha sık paylaşım bekliyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. türbanlı fahişelerden de bahset.

   Sil
  3. Seni hızlı hızlı sikerim toros seni annen takmıyor diye mi bu hezeyanın

   Sil
 3. Reyiz celallenmişsin, hayırdır.. :D

  YanıtlaSil
 4. Hay ağzını yiyeyim senin, yine hislerime tercüman oldun. Yeri gelmişken, bayramın kutlu olsun.

  YanıtlaSil
 5. abi öncelikle bayramın kutlu olsun.

  bu arada yanlış anlama para kazanma demiyorum da (ki bence hakkın o kadar yazı vs.)
  cebime tek kuruş girmedi demişsin.
  ama edip yüksel ile olan videolarında kitaplardan kazandığın parayı açıkladın?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Burada bahsettiği, cebine "dinden" para girmemesi.

   O vidyoda bahsettiği kitap, yazdığı ilk ve şimdilik tek roman olan "Piyon", dini kitap değil.

   Sil
  2. anladım hocam yanlış anlamışım kusura bakmayın.

   Sil
  3. Tasavvuf kitabi?

   Sil
 6. Dayı canın yiyim kaç aydır bekliyoruz iyi güzel yazmışsında biraz daha yaz da ��

  YanıtlaSil
 7. Disardan birbirlerini yemelerini izlemek cok guzelmis pıtışını dilledigim

  YanıtlaSil
 8. Cemre eski bir mensubu olarak Menzil,Ismailaga ve Suleymancilarin rituellerindeki sirkleri yazdim belki ilgini ceker

  http://muhafazakarolmayanblog.blogspot.com.tr/2017/09/menzilismailagasuleymanclar-ve-diger.html?m=1

  YanıtlaSil
 9. yaw haci birak akp , tasavvuf masavvuf islerini de yine medya ifasi yap, illuminati, klipler, filmler falan iyiydi.son zamanlarda dustun formdan.

  YanıtlaSil
 10. Tasavvuf kitabın dini birşey öğretmiyor ve o kadar mesai harcamışsın bence para kazansan da sorun yoktu. Ne yapsın bu çocuk taş mı yesin amq.

  YanıtlaSil
 11. iktidar ve muhalefetin aslında aynı bok olduklarını söyleyerek insanları bu kafayı yemiş alçaklara mahkum eden sikko gibi insanlar aslında en büyük zararı veriyor. Umarım bilinçli bir şekilde yapmıyordur.

  YanıtlaSil
 12. Sikko bu sen değilsin gibi. Hani küfür :) ya birsey diyecegim sana bunu bırakta... 3-5 yorum yapıp soru sordum ama cevaplamadin bunu bari lütfen oku. Düz dünya teorisi... Evet düz dünya küre değil. 2015 yılında youtube de zirve yapan bir konu aslında 1952 yılında kurulmuş bu orgut. Lütfen bu konu hakkinda hiç fikrin var mi. O nu söyle bari. Lütfen cevapla.

  YanıtlaSil
 13. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 14. Neden eskisi gibi sık yazmıyorsun������

  YanıtlaSil
 15. eskisi gibi aktif ve uzun yazmanı özledik sikkocuğum

  YanıtlaSil
 16. "sosyoekonomik seviyesi nispeten yüksek seküler bir ortamda, eğer oruç tuttuğunuz yahut namaz kıldığınız yahut dindar olduğunuz fark edildiğinde, müthiş bir psikolojik baskıya maruz kalıyorsunuz"

  Ya bu nasıl bir ikiyüzlülük şeriat ülkelerinde ateistler kimliklerini açıkladıklarında idam edilirken buradan mı mağduriyet çıkarmaya çalışıyorsun? Madem bundan rahatsızsın niye seküler insanlarla takılmak istiyorsunuz? Ya bir düşün yakamızdan be rahat bırakın seküler insanları! Şu anda seküler insanlar iktidarda olmadığı için boyuna islam güzellemesi yapıp ateistleri sekülerleri karalayabiliyorsun çünkü gücün sadece güçsüze yetiyor.

  YanıtlaSil
 17. Yüzündeki tebessümü sikeyim orosupu evladı. Yobaz piç

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen nesin biliyormusun. Gereksiz bir yaratiksin. Alip verdigin oksijene yazik. Senin ölünü topraga degil uzaya göndercemki yer yüzünü isgal etmesin. Dünyayi pis nefesinle kirletme.

   Sil
 18. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 19. Kaynatasiz. Bu insanlar gecmis hükümetlerde neler gördü birazda onlari arastir. Bunlarda kötünün iyisi. Akp elbette günahsiz hatasiz degil. Is olan yerde hata olur.

  YanıtlaSil
 20. Alman hükümeti veya Avrupa neden Tayyibe çatıyor. Yoksa onlarda dini siyasete karıştırdığı mı düşünüyor. Bunu engellemek ve Türk vatandaşlarını uyandırmak ve iyilik yapmakmı istiyor.sırf senin gibi düşünmeyeni acımasızca eleştirmek ve hakaret etmek seni haklı yapmaz

  YanıtlaSil
 21. Dostum senden reza sarraf olaylari hakkinda bir yazi bekliyorum

  YanıtlaSil
 22. Gerçek,iyi, dürüst birey olabilmek icin kitaba ulu kimselere yada görünmeyen güçlere ihtiyaç duymak insanoglunun tarihsel bir zayıflığı olmaya her daim mahkum olmaktan tarihin hicbir doneminde kurtulamamıştır.

  YanıtlaSil
 23. Adamsın para için yaziyorsan cebimde 50 lira var 25 i senin yaz sen ihtiyaç olursa söyle bana varsa paylasiriz bizi biz yapan paylaşmaktı eskiden şimdi ise paran varsa adamsın

  YanıtlaSil
 24. o masum dindar arkadaşların da amk
  zerre tolerans yok - net

  YanıtlaSil
 25. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 26. AKP= İslam düşmanı

  YanıtlaSil

Bu blog'a yapılan her yorum, o yorumun sahibini bağlar. Ayrıca makaram sarı bağlar.

3. şahsa hakaret olmadığı müddetçe asla yorum silmem. "Bu yorum yazar tarafından silindi" ibaresi, eğer o yorumu yazan kişi kendi yorumunu sildiyse çıkar.